Хмельничанин оскаржував вирок за сексуальне насильство щодо онуки. Який результат

Хмельничанин оскаржував вирок за сексуальне насильство щодо онуки. Який результат
Ілюстративне фото
  • Маленька дівчинка була жертвою свого дідуся принаймні з 10-річного віку.

  • Одного разу це сталося на день народження дитини.

Мешканця Хмельницької області судили за сексуальне насильство щодо власної малолітньої онуки. 67-річний чоловік отримав 15 років позбавлення волі, також суд ухвалив стягнути з нього 530 тисяч гривень моральної шкоди. Вирок був винесений 9 серпня цього року. Згодом чоловік подав апеляцію. Нагадуємо вам, у чому звинувачували хмельничанина та яким було рішення Хмельницького апеляційного суду.

Як ми вже розповідали вам раніше, головний фігурант справи родом із Вовковинецької громади. Відомо, що він одружений. Раніше притягувався до кримінальної відповідальності, однак за що саме, у рішенні суду не вказали. Також немає інформації щодо того, де саме відбувалися події.

Слідство встановило, що на початку червня 2022 року дідусь торкався грудей (поверх одягу) своєї на той час 10-річної онуки. Зі слів дівчинки, вона прийшла додому перевдягнутися, і дідусь почав хапати її за груди. А коли вона почала пручатися, вдарив лопаткою для взуття по спині. Сам же чоловік сказав, що за груди онуку не чіпав, а вдарив за те, що «неправильно переодягалась».

Відео дня

Дещо пізніше, 12 липня того ж року, у дівчинки був день народження — їй виповнювалося 11 років. Того дня вона зайшла до кімнати дідуся, аби взяти гроші як подарунок. Він же закрив кімнату зсередини, поклав онуку на диван, зняв одяг та торкався її статевих органів. При цьому дівчинка хотіла вирватися, а дідусь лише мовчав.

У цей час мати дівчинки хотіла зайти до кімнати, аби забрати доньку. Кімната була зачинена, тому жінка сильніше смикнула двері, засувка впала і вони відчинилися. Так мати й побачила, що дідусь робив зі своєю онукою.

Дівчинка вибігла з кімнати, після чого розповіла матері, що дідусь робив це з нею, починаючи орієнтовно з шести років. Мати викликала поліцію. Під час судового розгляду підсудний підтвердив, що торкався статевих органів дівчинки з шести років. Вона ж розповіла, що дідусь погрожував їй вбивством, якщо вона комусь розповість. Підсудний також розповідав співкамернику про скоєне, коли сидів у СІЗО.

Коли завершилося слідство, справу розглянули у Хмельницькому міськрайонному суді. Зрештою чоловіка визнали винним за 4 та 6 частинами статті 153 Кримінального кодексу, тобто у сексуальному насильстві (без проникнення у тіло) щодо дитини до 14 років, вчиненому повторно. Суд призначив покарання у 15 років позбавлення волі.

Крім того, зі чоловіка вирішили стягнути 500 тисяч гривень моральної шкоди на користь онуки та 30 тисяч гривень на користь її матері. Також з нього ухвалили стягнути 2,5 тисячі гривень витрат на правову допомогу.

Після цього засуджений через захисника подав апеляцію. Яку саме частину вироку оскаржував та як просив її змінити, поки невідомо — документів щодо цього у реєстрі судових рішень наразі немає. Сьогодні, 14 листопада, у Хмельницькій обласній прокуратурі повідомили про результат розгляду — апеляцію відхилили. Таке рішення ухвалив Хмельницький апеляційний суд. Відповідне повідомлення розмістили на сайті прокуратури.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Тамара Саницкая

    👎👎👎

keyboard_arrow_up