Мешканець Хмельниччини отримав термін за ухилення від мобілізації. Деталі справи

Мешканець Хмельниччини отримав термін за ухилення від мобілізації. Деталі справи
Фото depositphotos.com
 • За словами підсудного, в ТЦК його доставили «бусиком».

 • Там відразу завели на медкомісію, яка тривала дві хвилини.

Мешканця Кам’янець-Подільського району на Хмельниччині засудили за ухилення від мобілізації. Вирок йому виніс Дунаєвецький районний суд цього місяця, 4 липня. З реєстру судових рішень дізнаємо про обставини справи та результати розгляду.

Як ідеться у вироку, обвинуваченим є уродженець села Лисець Дунаєвецької громади. Він не одружений, не працює, дітей чи інших людей на утриманні не має, без інвалідності, не судимий. За даними порталу «Судова влада України», чоловік тричі притягувався до адміністративної відповідальності за керування транспортом у стані сп’яніння — 2015, 2019 та 2022 року.

На суді чоловік розповів, що 20 травня 2023 року його «бусиком» забрали в Дунаївцях працівники місцевого ТЦК та повезли у Кам’янець-Подільський. Там його завезли у приміщення, де сиділи лікарі медичної комісії. За словами чоловіка, його ніхто не слухав і «медкомісія» тривала дві хвилини. Травматологу він поскаржився, що на правій руці має порізані сухожилля і не може виконувати фізичну роботу під час військової служби.

Відео дня

Зрештою його визнали придатним до військової служби. Чоловік підписав акт комісії без зауважень, оскільки все відбувалося дуже швидко. Тоді ж йому видали «бойову» повістку, яка зобов’язувала з'явитися 29 травня у Дунаєвецькому ТЦК для відправки у військову частину. При цьому довідка медкомісії про придатність до військової служби, згідно з матеріалами справи, датується двома днями пізніше від моменту отримання «бойової» повістки, тобто 22 травня.

На вказану дату, 29 травня, чоловік не прийшов. У суді він розповів, що прибув до ТЦК у визначений день, але пізно, і до приміщення не заходив, бо думав, що його заберуть. Крім того, він хотів, щоб йому зробили додаткове обстеження, адже половина руки у нього не працює.

2 червня начальник ТЦК повідомив поліцію про вчинений злочин, а 17 червня правоохоронці відкрили кримінальне провадження, яке після розслідування передали до суду. У своєму рішенні суддя вказує, що обвинувачений не вчинив реальних дій, які вказували б на його бажання пройти додаткове обстеження. Крім того, він не намагався оскаржити рішення медкомісії у судовому чи адміністративному порядку.

Суд не знайшов пом’якшувальних чи обтяжувальних обставин та призначив чоловіку три роки ув’язнення. Вирок набере чинності за 30 днів після ухвалення, тобто 3 серпня, якщо не буде подана апеляція.

Нагадаємо, що вчора, 9 липня, видання «NV» оприлюднило дані щодо правопорушень у сфері мобілізації. Нижче інформація по Хмельницькій області.

Показник

2022 рік

2023-2024 роки

Разом

Кількість складених адмінпротоколів за статтями 210 info, 210-1 info та 211 info

1174

4394

5568

Сума стягнутих штрафів за адмінпротоколами , ₴

843,6

3406,3

4249,9

Кількість заяв про вчинення кримінального правопорушення

32

614

646

Кількість повідомлень про поданих у розшук

8091

20 553

28 644

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
 • nina kolomiyets

  Лишився живий
 • Анна Сторожук

  Шановна газета ВСІМ, чому ти видаляєш коментарі? Згадай свій девіз. Через те що ти видаляєш коментарі в мене деколи складається враження що в мене шизофренія, тут він є но кличеш друга показати а його вже нема (коментаря)
 • Георгій Дзюба

  Взяв би автомат і поклав усіх тих зраднмків

keyboard_arrow_up