Мешканець Нетішина продав персональні дані понад 300 мільйонів осіб через Telegram

-
Жертвами стали жителі України та Європи.
-
Зловмисник продавав відомості про паспортні дані, номери платників податків, свідоцтв про народження, водійських посвідчень, банківських рахунків.
-
За свої послуги просив від 500 до 2000 доларів.
Кіберполіція викрила жителя Нетішина. 36-річний чоловік продавав в мережу персональні дані мільйонів людей. Через закриті групи і канали у месенджері «Telegram» чоловік зливав цілі бази даних із особистою інформацією громадян України та ЄС.
Чоловік був адміністратором груп та каналів. Там і розміщував інформацію та продавав персональні дані. У його розпорядженні були відомості щодо паспортних даних, номерів платників податків, свідоцтв про народження, водійських посвідчень, даних банківських рахунків.
У кіберполіції повідомляють, що загалом бази містили персональну інформацію понад 300 мільйонів осіб, громадян України та країн Європейського Союзу. В залежності від обсягу даних зловмисник просив за них від 500 до 2 000 доларів.
Покупцями були і громадяни росії. Оплату за продаж баз даних росіянам нетішинець отримував за допомогою заборонених на території України валют.
Під час проведення обшуку зловмисник перешкоджав поліції і побив кіберполіцейського. Його затримали та посадили до ізолятора тимчасового тримання.
У нього вдома знайшли мобільні телефони, три десятки жорстких дисків, SIM-карти, комп’ютерну техніку та серверне обладнання, на якому кіберполіцейські виявили бази даних з обмеженим доступом. Наразі встановлюється походження цих баз.
За розповсюдження баз даних на нього відкрили кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу:
-
ч. 2 ст. 361-1 (Створення з метою протиправного використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут)
-
ст. 362 (Несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в комп'ютерах, автоматизованих системах, комп'ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї).
А за фактом нападу на кіберполіцейського слідчі розпочали досудове розслідування за ч. 2 ст. 345 (Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає обмеження волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк. Нині тривають слідчі дії.
Читайте також:
-
Мешканок Хмельницького та Дунаївців ошукали на 112 тисяч гривень
-
Голову Хмельницької медкомісії виправдали у справі про хабар у 700 доларів
-
Посадовці Держгеокадастру незаконно роздали земель на 3 мільйони на Шепетівщині
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
❗️Оперативна інформація, цікаві та важливі новини у нашому Telegram-каналі - https://t.me/+gtHqKqD7B0o3N2Uy