Сучасні квартирні злодії стають ще цинічнішими і вигадують усе нові й нові способи проникнення до чужого житла. Хоча і старими, перевіреними методами користуються із задоволенням. За статистикою, до чужих квартир та будинків зловмисники найчастіше потрапляють підбираючи ключі до вхідних дверей. Таких випадків цього року було 28. Проникають злодії в оселі й за допомогою пошкодження внутрішнього замка, а також шляхом віджиму металопластикового вікна. Для візиту непроханих гостей найкращий період з 9:00 до 13:00, коли господарі, знаходяться на роботі, а діти – у школах. Професійні злодії роблять свою справу не кваплячись, попередньо впевнившись, що у вибраній ними оселі нікого немає, переконані правоохоронці.
- Злочинці ретельно готують до справи, вистежують господарів, дивляться на вікна, двері, - каже оперуповноважений управління карного розшуку УМВС у Хмельницькій області Ігор Возій. - В більшості випадків це гастролери. Поки один стоїть на вулиці, інші проникають в квартиру. Сам процес займає до двох хвилин. Цього часу злочинцям вистачає, аби квартиру «переверти» та знайти потрібні їм речі.
- У квартирі чи будинку встановлять стандартну систему сигналізації, яка підключається до пульту районного відділення охорони. Можливо встановити автономну сигналізацію. Якщо злодій намагатиметься проникнути через двері або вікно, сигналізація спрацює, - каже заступник начальника управління Державної служби охорони при УМВС України в Хмельницькій області Анатолій Гонгало. – Зараз на Хмельниччині ми обслуговуємо майже 3,5 тисячі помешкань громадян. Наші співробітники неодноразово затримали зловмисників при спробі скоєння крадіжок «на гарячому». Так, у лютому близько третьої години ночі спрацювала сигналізація у приватному будинку. Ми злодіїв затримали. Один із зловмисників був членом родини. В січні близько восьмої вечора затримали 21-річного громадянина, який вже «напаковував» сумки речами власників.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Anonymous