Надзвичайники з Хмельниччини вимагали хабарі від підприємців: СБУ викрила масштабну корупційну схему

Надзвичайники з Хмельниччини вимагали хабарі від підприємців: СБУ викрила масштабну корупційну схему
Тут і далі фото зі сторінки Офісу генерального прокурора
 • Надзвичайники брали гроші за погодження дозволів для ведення підприємницької діяльності.

 • Учасниками злочинної схеми є рятувальники з 11 областей.

 • Щомісячні “прибутки” організаторів становили понад 10 мільйонів гривень.  

Служба безпеки України викрила масштабну корупційну схему в Державній службі з надзвичайних ситуацій. В управлінні СБУ кажуть, злочинна діяльність ставила під загрозу життя тисяч українців

Посадовці ДСНС вимагали від керівників великих торгових центрів та компаній хабарі за прискорене погодження дозвільної документації, необхідної для підприємництва. 

— Учасниками злочинної схеми є посадовці ДСНС України та керівники її регіональних підрозділів, серед яких управління у Дніпропетровській, Харківській, Житомирській, Кіровоградській, Рівненській, Львівській, Чернігівській, Волинській, Чернівецькій, Хмельницькій та Запорізькій областях, а також посадовці інших держустанов, які залучили до участі приватних осіб, — зазначають в СБУ.

Відео дня

Гроші брали за погодження планів локалізації і ліквідації аварійних ситуацій та аварій у великих торгових центрах, АЗС та інших потенційно-небезпечних об’єктах. 

За отриманий хабар посадовці ДСНС не перевіряли норми пожежної безпеки в громадських місцях, частина з яких виявилася нездатною забезпечити цивільний захист людей під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, під час ліквідації наслідків ракетних влучань росіян. Відтак, вони ставили під загрозу життя та здоров’я українців.

В СБУ додають, щомісячні «прибутки» зловмисників від злочинної «схеми» становили понад 10 мільйонів гривень. 

Правоохоронці провели понад 50 синхронних обшуків по всій Україні та викрили десятки посадовців ДСНС. Вони брали хабарі за фіктивне погодження дозволів з питань пожежної безпеки для громадських будівель і споруд. 

Під час обшуків знайшли додаткові докази про діяльність злочинної групи. Зокрема, відомості про інших учасників та розподіл отриманих коштів між ними. 

Поки що слідчі Служби безпеки вже повідомили про підозру першим 6 особам злочинної групи за двома статтями Кримінального кодексу України:

Наразі триває досудове слідство. Деталі дивіться у відео:

 

Тут і далі фото з сайту СБУ

 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (10)
 • Сидор Ковпак

  Як неочікувано,чому не попередили?
 • Андрей Кузнецов

  О це так...
 • Tamara Pileckaya

  Всіх злочинців , які наживаються розстіляти , а все майно конфіскувати на користь арміі!!!
 • ЧитачЧитачів

  І ні одного не покарають. Максимум догана та переведення в другу область на роботу.

keyboard_arrow_up