Онлайн-продавці видурили в красилівчанина більше 100 тисяч гривень

-
Чоловік вирішив придбати трактор в мережі Інтернет.
-
Та коли заплатив гроші — “продавець” зник.
Кількість інтернет-шахрайств в області не зменшується. Чи не щодня псевдобанкіри чи “продавці” виманюють в людей гроші та зникають. І хоч поліції вже давно застерігає хмельничан бути пильними, купуючи товари в Інтернеті, та кіберзлочинці продовжують наживатися на людях. Так, днями чоловік втратив одразу понад 100 тисяч гривень під час онлайн-шопінгу. Про це повідомляють у поліції.
Наприкінці січня до поліції звернувся 36-річний мешканець одного із сіл Красилівської тергромади. Чоловік побачив на одному з інтернет-майданчиків оголошення про продаж трактора. Він зв’язався із «продавцем» та домовився про покупку.
Красилівчанин перерахував понад 100 тисяч гривень невідомому за “покупку” трактора. Але так його і не отримав. А псевдопродавець припинив виходити на зв'язок.
Слідчі за даним фактом відкрили кримінальне провадження. info Але правоохоронці закликають оформлювати замовлення із післяплатою — так шахрай не отримає привабливої можливості зникнути з вашими коштами, не відправивши товар.
— Шахраї можуть бути дуже переконливі і навіть можуть надсилати підроблені фото документів, аби усе виглядало правдоподібно! — додають в поліції.
Аби вберегтися від шахрайських дій, не перераховуйте кошти за товари наперед, нікому не повідомляйте особистих даних, отримуйте інформацію з приводу соціальної допомоги лише на офіційних сайтах міністерств і відомств.
Як не потрапити на гачок аферистів
Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними і ретельно перевіряти інформацію перед тим, як перераховувати кошти чи надавати незнайомцям персональну інформацію:
-
не довіряти випадковим людям, сумнівним оголошенням у соціальних мережах
-
завжди перевіряти інформацію, цікавитися відгуками інших покупців
-
не переказуйте кошти наперед за товари та послуги.
Проводячи транзакції в мережі, варто пам’ятати про безпеку та конфіденційність даних. Для цього слід дотримуватися базових рекомендацій, аби не потрапити на гачок інтернет-аферистів.
Як захистити свій банківський рахунок:
-
При переведенні транзакцій використовуйте лише офіційний додаток свого банку.
-
Забороніть віддалену заміну сім-карти.
-
Час від часу переглядайте історію транзакцій.
-
Ніколи не проводьте платіж операції з чужих або невідомих пристроїв.
Які дані про банківську картку не можна повідомляти:
-
пін-код, CVV та термін дії картки (не повідомляйте їх навіть якщо співрозмовник представився банківським працівником — останні таких даних ніколи не запитують)
-
коди з смс, які можуть використати шахраї для підтвердження транзакції
-
пароль від онлайн-банкінгу.
У поліції радять використовувати окрему картку для платежів в інтернеті та встановити на неї ліміт.
Якщо ж ви постраждали від інтернет-шахрайства, в поліції радять повідомити про це за номером 0 800 505 170 або ж зателефонувати на 102.
А ви потрапляли на гачок до шахраїв? Діліться розповідями у коментарях.
Читайте також:
-
Секретарка сільради на Хмельниччині підробила заповіт, аби привласнити пай
-
На Хмельниччині шахраї виманили у людей майже 150 тисяч гривень: деталі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.