«Травмат» або «вогнепал»: як отримати дозвіл на зброю та де її купити в Хмельницькому (ІНФОГРАФІКА)

-
Дозвіл на володіння зброєю видає Нацполіція.
-
Для цього потрібно подати низку документів та пройти медогляд.
-
Після можна придбати зброю у мілітарі-магазинах.
-
Розповідаємо детальніше.
Ще у 2014-му, після початку російської агресії в Україні, було зроблено низку кроків для спрощення процедури отримання українцями зброї. Після повномасштабного вторгнення росії Верховна Рада прийняла закон «Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України», який передбачає швидкі і прості механізми для володіння зброєю. Разом з тим запровадили і відповідний реєстр. З того часу побільшало охочих володіти травматом чи вогнепальним, як і випадків нераціонального використання знаряддя.
Випадки стрілянин на Хмельниччині
В січні 2024-го в мікрорайоні Ружична між сусідами виник конфлікт в результаті чого один з учасників суперечки застосував зброю.
Ще один інцидент трапився на Великдень минулого року в одному із сіл Хмельницької громади. За даними правоохоронців, чоловік в ході суперечки вистрілив у брата – у потерпілого вогнепальне поранення. Правоохоронці затримали зловмисника через чотири дні й розпочали кримінальне провадження.
До слова, лише за 2023-й правоохоронці Хмельниччини вилучили 70 одиниць вогнепальної зброї. Всього минулого року полісмени зафіксували 8 випадків застосування зброї в рамках кримінальних правопорушень.
Чи легко отримати зброю
Щоб отримати дозвіл на володіння зброєю потрібно подати відповідну заяву до органів Нацполіції в вашому регіоні проживання. До неї додати копію паспорта, дві фотокартки, а також медичну довідку форми 127/о. Вона включає у себе огляд у низки лікарів, зокрема офтальмолога, невропатолога та психіатра.
Наприклад, для володіння мисливською зброєю має виповнитися 21 рік, для нарізної - 25 років. Для цих категорій, а також для користування травматикою, треба пройти відповідне навчання і отримати сертифікат. Це можна зробити у місцевих тирах. Наприклад, заняття проводить добровольче формування «Авангард». Також у 2023-му відкрили і комунальний тир, де усі цивільні можуть опанувати навички стрільби.
Наразі без дозволу від органів МВС повнолітні можуть придбати:
-
пневматичну зброю калібром менше 4,5 міліметрів і швидкістю польоту кулі нижче 100 метрів в секунду;
-
револьвер та пістолет під патрон Флобера;
-
контактні електрошокери;
-
газовий балончик.
Де придбати і скільки коштує
У Хмельницькому наразі працює три магазини із військовою амуніцією та зброєю. А це:
-
Рекрут – вул. Вайсера, 2/6
-
SPARTA-GUN – вул. Кам’янецька, 17
-
Арсенал – вул. Кам’янецька, 17
Ціни різні, вартість залежить від категорії, калібру, типу і кількості патронів та інше. Наводимо декілька прикладів:
Читайте також:
За постріл у стінах прикордонної академії військовий заплатить великий штраф
Суд оштрафував студента ХНУ за носіння холодної зброї
Патрульні зупинили водія «Nissan», який незаконно перевозив автомат і гранати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
- як травмат так і короткоствольну нарізну зброю (бойовий пістолет) звичайному пересічному громадянину України взагалі ніяк не купити