Батьки вимагають заборонити очне навчання школярів та студентів під час війни (ОПИТУВАННЯ)

-
Марія Горшенева подала петицію про заборону очного навчання в усіх закладах освіти України до закінчення війни.
-
Триває збір підписів.
В Україні триває збір підписів під петицією про заборону очного навчання в усіх закладах освіти до закінчення війни.
Звернення зареєструвала Марія Горшенева на сайті петицій 8 червня цього року. Менш ніж за місяць петицію підписали майже 26 тисяч осіб.
Авторка документа розкритикувала звернення заступника міністра освіти та науки Андрія Вітренка щодо відновлення навчального процесу в режимі "офлайн": "Що стосується початку нового навчального року. Хочу повідомити батькам, учням, студентам: 1 вересня освітній процес в Україні буде відновлено в режимі офлайн, і всі діти, студенти учні мають піти до шкіл, університетів, коледжів, закладів профтехосвіти".
Марія Горшенева наводить 6 аргументів проти повернення дітей до навчальних закладів.
-
Велика кількість зруйнованих шкіл та дитсадків. В Україні цей показник від початку повномасштабного вторгнення сягнув 20% від загальної кількості.
-
Неспівмірна відповідальність."Якщо говорити про початкові школи та дитсадки, то вік учнів вимагає ще більшої уваги викладачів та вихователів під час екстрених подій. 1 вихователь/викладач на 15 учнів – нормальна пропорція відповідальності?", – підкреслює авторка петиції.
-
Емоційна напруга (неможливо сконцентруватись на навчанні).
-
Тривалість повітряних тривог. Марія Горшенева наводить приклад тривоги за 6 червня в Києві. Вона розпочалась о 10:21 і тривала до 13:09. "Що учням робити 2 години 48 хвилин в сховищі? Як при цьому триватиме навчальний процес? Чи можливо проводити уроки в сховищі для всіх учнів/студентів одночасно?", – запитує вона.
-
Для онлайн-навчання потрібен лише один пристрій, а не безліч різноманітної канцелярії. Частина населення евакуювалась закордон. Є сім'ї, яким нема куди повертатись. Дітям для щоденного очного відвідування школи потрібен портфель, канцелярія, книжки, зошити й т.д. Все що треба при онлайн навчанні - телефон/ноутбук/комп'ютер зі зв'язком. Нотатки та завдання можна робити на цьому ж пристрої.
Наразі петиція очікує на розгляд, оскільки вже зібрано більше за потрібну кількість голосів.
Нагадаємо, новий навчальний рік для студентів рекомендують розпочати раніше, ніж для школярів. Так, у Хмельницькому університеті управління та права імені Леоніда Юзькова навчання студентів 2-4 курсів розпочнеться вже з 8 серпня онлайн, а першого курсу - з 15 вересня теж у дистанційному режимі.
Важливо, що кожен навчальний заклад, де планують відновити офлайн навчання, має мати укриття. Про вимоги до таких укриттів можна дізнатись за посиланням.
Ми також писали про плани міського департаменту освіти на новий навчальний рік.
Чи підтримуєте ви петицію Марії Горшеневої про заборону очного навчання в закладах освіти до закінчення війни?
Читайте також:
Яким буде навчання у школах Хмельницького: 7 питань до департаменту
У Хмельницькій тергромаді хочуть закрити початкову школу
Кадетський корпус із Сум переїжджає до Хмельницького
Рейтинг шкіл Хмельницького за кількістю золотих та срібних медалей (ІНФОГРАФІКА)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Таня БережнюкЯк це не треба канцелярії, все треба + комп'ютер, ноутбук, телефон.
-
Сергей ГевакЄ різні регіони, і ситуація в них різна. Тому рішення 100% треба приймати по кожному регіону окремо.
-
Marina TomchyshynaЦе дуже однобоке бачення. Потрібно шукати альтернативу. Створювати освітню платформу для учнів, які бажають навчатися онлайн. А для тих, хто бажає сісти за парти, потрібно надати таку можливість з дотриманням усіх вимог безпеки. Тим більше для учнів початкових класів. Онлайн навчання менш результативне і продуктивне, ніж офлайн. Діти молодшої школи не можуть працювати самостійно. Якщо батьки будуть сидіти вдома з дітьми, хто тоді буде працювати і донатити на ЗСУ? І годувати своїх же дітей?
-
Вова ВоваОнлайн це звісно добре но тоді потрібно і плату за навчання зменшити як мінімум у двічі, а що до тривоги і при навчанні онлайн спускаються в укриття і сидять по 2-3 години.