Починаючи з 13 липня закінчились контракти у 24 директорів шкіл та 33 завідуючих садочків. Ще у квітні "чистку" в освіті анонсував міський голова Олександр Симчишин. Казав, що звільнення варто чекати тим, хто збирає батьківські внески. Та в департаменті кажуть, увагу при виборі звертали і на інші фактори.
- Так звані "добровольні" батьківські внески - не єдина вимога, яка ставилась до керівників. Окрім цього дивились на те, чи вміє керівник вирішувати поставлені завдання, залучати кошти, запроваджувати нові техногії і вести господарство, - каже директор департаменту освіти і науки Хмельницької міської ради Роман Миколаїв.
В департаменті вирішили не продовжувати контракти з 5 керівниками шкіл:
Не призначати вирішили і 8 завідуючих садочків:
Також замінили директора Палацу творчості для дітей та юнацтва. Роман Миколаїв зазначає, що працювати у школі чи садочку пропонували усім звільненим керівникам. Хтось пропозицію прийняв, хтось перейшов у інші навчальні заклади, а дехто пішов на пенсію за вислугою років.
Кого призначили
За якими критеріями обирали нових керівників, розповів Роман Миколаїв.
- У нового керівника мала бути відповідна освіта та педагогічний стаж не менше 3 років. По-друге, бажання бути керівником та уміння сформувати бачення розвитку закладу освіти. Також готовність працювати в команді, уміння приймати управлінські рішення та знання законодавства в галузі освіти. Бажаним був віковий ценз не старше 50 років. І останнє - це комунікативність та уміння налагоджувати контакт з людьми, - пояснює Роман Миколаїв.
Ратушняк Святослав Петрович – директор Гімназії №1 ім. Володимира Красіцького.
1971 р.н., освіта вища (Кам’янець-Подільський державний педагогічний інститут), історичний факультет. Попереднє місце роботи – завідувач кафедри суспільних дисциплін в Хмельницькому обласному ліцеї-інтернаті в галузі з поглибленим вивченням наук. Працював також директором НВК №10 та заступником директора Технологічного багатопрофільного ліцею. Автор кількох монографій, активний учасник громадського життя міста, ініціатор долучення хмельницьких шкіл до проекту «Школа –територія прав людини».
Горенко Ольга Миколаївна – директор НВК №7
1985 р.н., освіта вища (Вінницький державний педагогічний університет ім. Михайла Коцюбинського), філологічний факультет. Попереднє місце роботи – заступник директора з наукової роботи Гімназії №1 ім. В.Красіцького. Також працювала заступником директора СЗОШ №230 м. Києва.
Андрощук Павло Петрович – директор СЗОШ №27
1987 р.н., освіта вища (Кременецький обласний гуманітарно-педагогічний інститут ім. Тараса Шевченка), педагогічний факультет. Попереднє місце роботи – вчитель трудового навчання, креслення та інформатики в СЗОШ №27. Підготував неодноразових переможців Всеукраїнських олімпіад та конкурсів МАН з трудового навчання та технічної праці.
Трембовецька Ірина Володимирівна – директор НВО №5.
1976 р.н., освіта вища (Хмельницький Національний Університет), педагогіка і методика середньої освіти. Попереднє місце роботи – вчитель інформатики в СЗОШ №29. Також працювала керівником гуртка «Пішохідний туризм», виховала неодноразових переможців обласних та міських змагань з туризму серед учнівської молоді.
Гавронський Віталій Євгенович – директор СЗОШ №22 ім. Олега Ольжича.
1978 р.н., освіта вища (Технологічний університет «Поділля», Львівський національний університет ім. Івана Франка), радіоелектроніка та філологія. Кандидат технічних наук, доцент. Попереднє місце роботи – викладач спеціальних дисциплін Хмельницького політехнічного коледжу. Також працював доцентом кафедри радіотехніки Хмельницького національного університету.
Гула Володимир Валентинович – директор Палацу творчості дітей та юнацтва.
1979 р.н., освіта вища (Кам’янець-Подільський державний педагогічний університет), історичний факультет. Попереднє місце роботи – ведучий телерадіокомпанії «Поділля-Центр». Також працював асистентом кафедри філософії та культурології Подільського державного аграрно-технічного університету. Автор та організатор відомих на Хмельниччині проектів «Брейн-Ринг» та «Битва шкіл».
Барчук Наталія Володимирівна – завідувач ДНЗ №1.
1971 р.н., освіта вища (Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут). Попереднє місце роботи – вихователь-методист ДНЗ 35. Також працювала вихователем ДНЗ №3 м. Ізяслав.
Юркова Інна Володимирівна – завідувач ДНЗ №23.
1982 р.н., освіта вища (Хмельницький гуманітарно-педагогічний інститут, Хмельницький Національний Університет). Попереднє місце роботи – інструктор з фізичної культури в ДНЗ 54.
Матвєєва Оксана Олександрівна – завідувач ДНЗ №24.
1975 р.н., освіта вища (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія). Попереднє місце роботи – вихователь-методист ДНЗ 38. Також працювала на посаді вихователя цього ж навчального закладу.
Слівінська Тетяна Олексіївна – завідувач ДНЗ №37.
1979 р.н., освіта вища (Хмельницьке педагогічне училище, Хмельницький Національний Університет). Попереднє місце роботи – вихователь-методист ДНЗ 40. Також працювала на посаді вихователя у ДНЗ 54.
Докторук Наталя Василівна – завідувач ДНЗ №53.
1985 р.н., освіта вища (Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія). Попереднє місце роботи – вихователь-методист ДНЗ №55. Також працювала на посаді вихователя-методиста ДНЗ 39.
Вакантними залишились ще 3 місця завідувачів дитсадочків. А контракт директора школи № 22 вступить в дію з 9 серпня.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
После того, как начальники запретили книги российских издательств, рынок заполонили творения доморощенных авторов в стиле «ницой» — пусть и бред, зато на мове. Вот одна из книжек для наших детей — «Сказки и азбука натуралиста». Она даже была представлена на соискание Премии Кабинета Министров Украины имени Леси Украинки в номинации «Литературные произведения для детей и юношества»:
Вова песика убив.
Хто осудить Вову?
Песик вчити не хотів
Українську мову.
***
Антарктиду знають всі,
Там живуть пінгвіни.
Аня шкірками із них
Прикрашає стіни.
***
Екзотичний страус ему
Ущипнув за тім’я Емму.
Емма страусу за це
Вщент розгепала яйце.
***
Жерла гусінь деревце,
Наче ненажера.
Та голівку їй за це
Відкрутив Валера.
***
Ікла дикого кабанчика
Покалічили Іванчика.
І лежить Іван на ліжечку,
Сльози капають у діжечку.
***
Йосип йоршиком об’ївся.
Йосип в школу запізнився,
Бо, скажу вам по секрету,
Не доплив до туалету.
***
Корівка крута і рогата
Штрикнула за клунею тата,
Бо тато всю випив наливку
Й поліз цілувати корівку.
***
Їжачок не винуватий,
Жора сам подався з хати
В кайфі після косячка –
Голий сів на їжачка.
Миколаєв Р., прошу аргументувати даний критерій!
Як вище зазначилося,у Вас відсутня педагогічна освіта, яким чином ви приймаєте подібні рішення в освіті наших дітей?
Дякую за відповідь!