Мінцифри планує до вересня підключити всі школи з бомбосховищами до інтернету

- Партнери Міністерства вже надіслали 3,5 тисячі роутерів, ще 5 тисяч планують отримати до кінця серпня.
- Водночас в Хмельницькому мешканці скептично налаштовані до очного навчання під час війни.
Міністерство цифрової трансформації України планує в серпні забезпечити всі школи, де є бомбосховища, wi-fi доступом до інтернету. Про це повідомляє Мінцифри.
— Найближчого місяця ми плануємо підключити всі школи з бомбосховищами до інтернету. Ми вже отримали від наших партнерів, бізнесу 3,5 тисячі wi-fi роутерів. Найближчим часом отримаємо ще партію. Тож ми маємо ресурс на те, щоб підключити всі такі школи до інтернету, — заявив Федоров на пресконференції в Києві 4 серпня.
До речі, сама конференція пройшла у бомбосховищі однієї з київських шкіл. З цією метою Мінцифри плідно співпрацює з бізнесом. За словами міністра, Міністерство цифрової трансформації запускає сайт для збору заявок від закладів сфери навчання щодо підключення до інтернету. Мета Міністерства — 5 тисяч роутерів до кінця місяця, куди вже під'єднаний інтернет.

Що ж стосується сільських закладів освіти, то вони можуть бути підключені до мережі за допомогою терміналів Starlink.
Освітянам та інтернет-провайдерам пропонують долучитися до проекту. Як це зробити:
-
Якщо ви представник закладу освіти і бажаєте забезпечити ваше укриття Wi-Fi — подайте заявку за посиланням.
-
Якщо ви провайдер або соціально відповідальна компанія, ви можете допомогти забезпечити укриття закладів освіти швидкісним інтернетом. Заповнюйте заявку.

Що думають про нововведення хмельничани?
Хмельничани ж скептично налаштовані до такого нововведення. А частина категорично налаштовані проти очного навчання під час війни. Ось як вони коментують новину в соцмережах та телеграм-спільнотах:
-
Веселе навчання із ракетами буде
-
Той інтернет так буде потрібний при обстрілі, це взагалі дурістіка
-
1 роутер на весь навчальний заклад ?)))) Інету просто не буде )
-
Витратіть ці кошти на те, що потрібно. Навчання під час війни має бути дистанційно
-
Яка школа, який інтернет, війна в країні, тільки дистанційне навчання,поки війна не закінчиться, а як прилетить, то той підвал не спасе
-
А чи є в місті хоч одна школа з "бомбосховищем"?
-
Досі мова йшла лише про укриття, шо насправді не є бомбосховищем
-
Коли надумана корона була, то дистанційно, а коли дійсно загроза життю з некерованими ракетами та почнуться мінування чи ще щось, то ідіть на очне. Коли пів ночі тривога, дитина не виспалась, як вона буде вчитись? Та і невже підвали, довели чи доведуть до норм, і освітлення, і т.д.?
-
Що за ржака! Зробіть нормальний туалет і нормальне бомбосховище, а не підвал, який покрасили!!!
-
Ви хворі,яке навчання,які сховища. Рашисти будуть спеціально гатити по дітях. Ніякої школи, поки війна
-
27 школа — одна школа на все місто... а то бомбосховище — реально бомбосховище?! Мінімум 2 виходи, вентиляція, вода... туалет? Чи так як скрізь — бальшой падвал? А кількість списків дітей уся туди вміщається? Без наїзду, просто цікаво. Бо у нас тепер все що нижче асфальту бомбосховищем називати стали, а в реалі, то й на укриття не тягне
-
Мені здається, що зараз вони говорять про очне навчання підіймають бурю серед невдоволених, а потім такі: "окей, ми бачимо багато невдоволених і це аргументовано тому ми вирішили розпочинати навчання дистанційно". І все, типу вони такі молодці послухали народ і т.д.
До слова, очільник обласної військової адміністрації Сергій Гамалій заявив, що станом на 3 серпня в області перевірено 975 закладів освіти (понад 80%). Уже організовано укриття у 520 закладах освіти, що складає 42,8%. А Хмельниччина в п'ятірці кращих за станом підготовки укриттів.
Читайте також:
-
У Хмельницькому готуються до відкриття нових чергових садочків
-
Хто з хмельницьких школярів отримає персональні стипендії? (СПИСОК)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Так має бути укриття чи все-таки бомбосховище ? Бо це зовсім різні речі.