У селі Шумівці, що за 10 км від Хмельницького, школярі не ходили до школи 3 тижні
Про причини цього дізналася журналістка vsim.ua.
Попри карантин уже з 1 вересня школярі мали змогу відвідувати навчальні заклади. Тисячі учнів того дня прийшли із своїми ранцями та ручками до школи, отримувати нові знання.
Але розпочалося навчання не для усіх. 60 школярів із села Шумівці, що розташовується за 10 км від Хмельницького, були вимушені в цей святковий день залишитись вдома. Їхню школу закрили на ремонт.
До редакції vsim.ua зателефонувала мешканка села зі скаргою на ситуацію, яка трапилась нещодавно.
Раніше у нас була своя, Шумовецька сільська рада. А зовсім недавно, півтора року тому наше село було приєднано до Розсошанської сільської об'єднаної територіальної громади. Голова ОТГ Василь Дячок обіцяв людям спершу зробити водогін, адже люди уже із боліт черпають воду, - розповіла наша читачка.
Проте зробити водопостачання до домівок селян не вийшло. У Шумовецькій гімназії почав протікати дах.
Голова ОТГ сказав “Давайте із водогоном зачекаємо, адже дітям необхідно якось ходити до школи”. Депутати підтримали це рішення. Кошторис склали наосліп, навіть не найняли фахівця, який обрахував би точну вартість перекриття школи. Проведення водогону заморозилось. Але це ж зовсім різні кошти - провести в село водогін та перекрити дах, що протікає, - розповідає жінка.
Навчальний процес у гімназії призупинили. Лише через три тижні, в понеділок, 21 вересня, діти нарешті побачили свою рідну школу.
Директорка Шумовецької гімназії Каміла Константинова розповідає, що не зробити ремонт та пустити дітей до школи вчасно було неможливо.
Та що робити з втраченими трьома тижнями навчального процесу?
Нагадаємо, у Давидківцях у запланований термін не змогли відкрити дитячий садочок, який раніше інспектували Зеленський та Шмигаль.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
А скільки коштів потратили на ремонт?
Важко уявити, але в класах від 2 до 10 учнів, а штат який, всі предмети забезпечені вчителями, навряд чи, їдальня, спортзал, стадіон?
А чи не доцільніше в таких випадках залишити дитячий садок (молодші класи) купити "персональний автобус" з персональним водієм(як це порівняно з штатом школи :) і возити дітей в місто!