Як проходитиме мультитест, якщо оголосять повітряну тривогу

Освітяни пояснили як абітурієнти мають скласти національний мультитест якщо раптом оголосять загрозу з повітря. Для учасників НМТ з цього приводу склали ряд правил.
Цього року у Хмельницькій області для проходження національного мультитесту зареєстрували 10 796 бажаючих. Найбільше учасників обрали третім предметом історію України (62,5%) та англійську мову (21,2%). Наразі створили 26 тимчасових екзаменаційних центрів у 16 населених пунктах. Саме тестування пройде у 2 змінах з 5 по 20 червня.
Учасникам основної сесії вже повідомили про день і місце проведення тестування. Але в країні триває війна і кожного дня є загроза обстрілів та ударів з боку росіян. Тож в Департаменті освіти і науки Хмельниччини створили ряд правил як проходитиме мультитест, якщо в області оголосять повітряну тривогу. Якщо у регіоні буде оголошено повітряну тривогу, рекомендують дотримуватись наступних правил:
Оголошення тривоги до прибуття в екзаменаційний центр
-
Якщо повітряна тривога буде оголошена до прибуття учасника до ТЕЦ, йому необхідно дочекатися до її завершення в безпечному місці.
Відео дня/li> -
Після завершення тривоги учасник має взяти участь у тестуванні.
-
Також неявка учасника на тестування через оголошення тривалої повітряної тривоги в регіоні вважатиметься поважною причиною для участі в додатковій сесії.
-
У цьому випадку учасник НМТ не має додавати додаткових підтверджень.
Оголошення тривоги під час перебування в екзаменаційному центрі
Призупинення тестування
-
Під час повітряної тривоги тестування буде призупинено, це буде зроблено в спеціальному сервісі тестової програми.
-
При цьому час тестування зупиниться, щоб в учасника НМТ була можливість після завершення повітряної тривоги та сигналу «Відбій» завершити роботу, продовживши іі з тієї хвилини й того завдання, коли відбулося призупинення.
Довготривала тривога
-
Якщо ви складаєте НМТ в першу зміну в такому пункті, то повернутися до виконання тесту можна буде, якщо тривога триватиме не довше 1 години 30 хвилин.
-
Якщо тривога триватиме довше, тестування не буде продовжене, а учасники отримають право взяти участь у НМТ під час додаткової сесії.
Пауза в НМТ. Перебування в укритті
-
Після оголошення сигналу тривоги учасники тестування разом з персоналом пункту тестування мають перейти в укриття.
-
Учасники НМТ можуть забрати особисті речі, що були залишені в спеціально відведеному місці перед початком тестування. Для цього вони мають бути компактно складені заздалегідь при здачі на зберігання.
-
Водночас користування засобами мобільного зв’язку або іншими гаджетами в укритті буде заборонено.
Додамо, що учасники НМТ вже отримали можливість завантажити запрошення на тест. У запрошенні зазначено місце, дату і час проведення тестування і доступне воно в персональному електронному кабінеті учасника НМТ. Наразі в усіх громадах області завершують готувати тимчасові екзаменаційні центри.
— Рекомендуємо всім учасникам цього НМТ не розголошувати інформацію про місце та час проведення тестування, — закликають в Департаменті освіти та науки.
Тестування
Тестування проходитиме у дві сесії. Основна триватиме з 5 до 23 червня, додаткова – з 11 до 24 липня. Завантажити запрошення, де буде зазначено дату, час і місце проведення тестування, учасники основного періоду зможуть не пізніше ніж за 10 днів до її початку. А от додаткового – не пізніше ніж за 3 дні.
Результати першого етапу НМТ можна буде переглянути у персональних е-кабінетах до 28 червня, другого – до 29 липня.
В УЦОЯО підготували демонстраційні варіанти тестів з усіх предметів. Ця інформація допоможе у виборі предмета додаткового блоку. Відомості про те, де можна пройти НМТ за кордоном — за посиланням.
Читайте також:
-
Освітня реформа у Хмельницькому: де припинять набір класів і чому
-
Рік без книжок. Чому деякі хмельницькі школярі не мали підручників?
-
Пошкоджені школи і садочки: як у Хмельницькому і селах відновлюють заклади освіти
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.