15 цікавих фактів про День Незалежності України

Дізнавайтесь хто першим визнав незалежність України, коли відбувся перший парад на Хрещатику, якою була перша дати святкування незалежності (спойлер — не 24 серпня) та багато інших фактів про нашу державу.
У середу, 24 серпня 2023 року, на 18-му місяці повномасштабної війни, Україна відзначає 32-гу річницю проголошення Незалежності. Це важливе для держави та кожного громадянина свято.
Цьогоріч День Незалежності нашої держави має для всіх українців особливе значення. Сьогодні, як і багато попередніх поколінь, українці виборюють свою незалежність зі зброєю в руках. Тисячами життів Україна та зокрема Хмельниччина платить високу ціну, щоб відстояти свою незалежність та право самостійно будувати світле майбутнє. Цьогоріч через війну з росією звичного святкування Дня Незалежності України знову не буде.
Пропонуємо вам кілька цікавих фактів, які ви, можливо, не знали про День Незалежності:
-
Вперше День Незалежності України відсвяткували 16 липня 1991 року. Однак пізніше дату перенесли на 24 серпня.
-
Рішення про проголошення незалежності України було прийнято не політиками, а народом на Всеукраїнському референдумі. Тоді на листочку було лише одне запитання: “Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?”. Понад 90% українців з різних областей відповіли ствердно.
-
24 серпня 1991 року було скликано надзвичайне позачергове засідання Верховної Ради УРСР – сталося це через 3 дні після подавлення путчу консервативних сил СРСР.
-
346 депутатів (навіть комуністична партія УРСР) проголосували за незалежність України.
-
Після завершення позачергового засідання (24 серпня 1991 року) біля трибуни опозиціонерами був виконаний гімн Українських Січових стрільців. Пісню відразу підхопили мітингувальники, які зібралися на вулиці.
-
Вранці 23 серпня 1991 року в звичайному шкільному зошиті була записана чернетка Акту про проголошення незалежності України. Написали її Леонтій Сандуляк та Левко Лук’яненко.
-
Внести до зали Верховної Ради синьо-жовтий прапор запропонував В’ячеслав Чорновіл. З ним український народ стояв на барикадах біля російського Білого дому. Пізніше прапор підняли над куполом парламенту.
-
24 серпня 1991 року український синьо-жовтий прапор вперше від 1920 року замайорів на флагштоку біля київської міської ради.
-
28 січня 1992 року Державний прапор України офіційно затвердили як державний символ.
-
Синій колір прапора України означає все земне, а жовтий – символізує Творця, Бога-Отця та Вищу Духовність.
-
Перший військовий парад, присвячений Дню Незалежності України, відбувся на Хрещатику в Києві 24 серпня 1994 року.
-
Першим президентом незалежної України став Леонід Кравчук.
-
Польща стала першою державою, яка визнала незалежність України.
-
День Незалежності України святкують також і за кордоном – проводять акції, мітинги, флешмоби, концерти.
-
2 вересня 1996 року в обіг ввели національну валюту України – гривню.
ТОП цікавих фактів про Україну та українців:
-
Україна – найбільша за площею держава Європи.
-
Українська мова у 1934 році на конкурсі краси мов у Парижі визнана як найкраща, наймилозвучніша й найбагатша мова світу, і посіла друге місце після італійської.
-
Українців визнано найспівучішою нацією, яка створила найбільшу кількість народних пісень ‒ близько 200 тисяч. Жодна нація не має такої кількості пісень, які створив український народ самостійно. В ЮНЕСКО зібрана дивовижна фонотека народних пісень світу. У фонді України перебуває 15,5 тисяч. пісень. На другому місці ‒ з кількістю 6 тисяч. народних пісень ‒ Італія.
-
Українська Конституція – одна з найдавніших у Європі. Правда, мова не про сучасний варіант основного закону, а про Конституцію Пилипа Орлика, проголошену ще у 1710-му.
-
Першим вищим навчальним закладом у Східній Європі стала Острозька академія. 1576 року її заснував князь Острозький Костянтин-Василь.
-
Україна добровільно відмовилась від ядерної зброї, арсенал якої був третім за величиною у світі, та передала усі боєголовки і ракети рф. Українські політики одразу зробили державу беззахисною. В обмін отримали гроші й офіційні гарантії безпеки від ядерних держав – зокрема росії, з якою нині триває війна. Ось так гарантія безпеки та цілісності кордонів України обернулись агресією однієї країни і бездіяльністю іншої.
Читайте також:
-
Чим зайнятися в День незалежності? Підбірка корисних справ для хмельничан
-
«Так, підтверджую»: як хмельничани обирали незалежність у 1991 році
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Jay Wey GamaliyaНовини Хмельницького на vsim.ua над 10-м пунктом ще подумайте