Після свого воскресіння Христос пробув на землі ще 40 днів, а на сороковий день, він закінчив свій земний шлях та потрапив до раю. Про це йдеться у Євангелії. Саме у пам'ять про це чудо святкують свято Вознесіння.
Цікаво, що дата святкування Вознесіння щороку змінюється, адже відзначають його на 40-1 день після Великодня. Але, є одна особливість. Це свято завжди припадає на четвер.
Є багато вірувань пов’язаних із Вознесінням. Як кожне велике релігійне свято, цей день варто провести зі спокоєм у душі та з молитвою. На Вознесіння віряни ходять до церкви щоб поставити свічки за померлих родичів. Також цього дня варто попросити пробачення у рідних та сусідів за завдану їм кривду .
Хоча свято є церковним, воно й має деякі запозичення з дохристиянських традицій. До прикладу, вмивання ранішньою росою — мовляв, сьогодні вона має магічну силу і допомагає зберегти молодість.
У цей день стараються не братися до важкої фізичної праці. Особливо небажано сьогодні працювати на городі чи прибирати у будинку. За народними повір’ями, порушників цієї заборони чекатимуть невдовзі лиха типу стихій і неврожаю.
Також на Вознесіння не можна говорити “Христос Воскрес”. А ще у цей день не варто думати про погане, тим паче говорити про погане.
Народні прикмети:
- Насичений червоний обрій на сході 28 травня віщує спекотне літо з частими пожежами.
- У небі після дощу видна веселка – негода більше не повернеться.
- Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.
- Дощовий день свята віщував хвороби та неврожай.
- Якщо не буде дощу на Вознесіння, так не буде шість тижнів; як на Вознесіння піде дощ, то буде шість тижнів йти.
- На Вознесіння хороша погода – до урожаю.
- Вознесіння з дощем – Ілля з грозою.
Читайте також:
Кому пощастить, а кому варто бути обачним. Гороскоп на тиждень
Вихідні у червні: скільки будуть відпочивати українці (КАЛЕНДАР)
День Святої Трійці 2020: коли його святкують в Україні
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.