6 ідей для майбутнього «Планети»: дізналися деталі

6 ідей для майбутнього «Планети»: дізналися деталі
  • У Хмельницькому провели обговорення щодо майбутнього будівлі колишнього кінотеатру «Планета».

  • Які ідеї озвучили, коли буде готова концепція й де будуть шукати гроші?

  • Дізналися деталі.

Кінотеатр «Планета» на Подільській не функціонує з 2022 року. Відтоді там працюють лише орендарі – фаст-фуд та пункт обміну валют. Навесні майновий комплекс передали у комунальну власність міста і стали думати, що робити з будівлею далі. Для цього провели обговорення у форматі світового кафе. Запросили представників громадських організацій, бізнесу, освіти та культури. Які ідеї озвучили на заході та коли буде готова концепція? Про це журналістці vsim.ua розповів директор Агенції розвитку Хмельницького Олег Черненко. 

На обговоренні було озвучено 6 ідей. У приміщенні «Планети» запропонували створити освітній простір, культурно-мистецький простір, книгарню-кав’ярню, реабілітаційний центр, громадський або ветеранський хаб. 

Олег Черненко каже – усі ці ідеї є схожими між собою. Їх мають детально розглянути і сформувати готову концепцію. Додатково планують провести онлайн-опитування серед хмельничан. 

Відео дня

Готову концепцію планують підготувати до кінця цього року. Далі шукатимуть фінансування. 

- В «Планеті» дуже багато місця. Наприклад, на два поверхи не може бути облаштована книгарня-кав’ярня. Також там є хороший оглядовий майданчик. Потрібно зробити його привабливим, аби це було пов’язано з історією міста. Приміщення має бути цікавим та людним. Воно має мати свою родзинку. В ідеалі, щоб воно було повністю самоокупним. Адже його потрібно утримувати. Будемо шукати грантові кошти. Грошей на це в бюджеті зараз немає, – говорить директор Агенції розвитку Хмельницького Олег Черненко. 

У скільки може обійтися ремонт та облаштування нового простору в «Планеті» – говорити зарано, каже Олег Черненко. Вважає – це буде дорожче, ніж ремонт Дитячого світу, який обійшовся в більш як 34 мільйона гривень. 

- Це будівля культурної спадщини. Цей статус автоматично підвищує вартість ремонту, – розповідає він. 

Нагадаємо, що проєкт будівлі на Подільській був затверджений наприкінці 1946 року. Через брак коштів її будівництво почалося за 5 років. Спочатку знесли чотири будинки. До 1954 року збудували майбутню «Планету». Більше про історію цього об’єкта дізнавайтеся в окремому матеріалі. 

Яким бачать майбутнє «Планети» хмельничани – дивіться у відеоопитуванні від vsim.ua.

Яка з 6 ідей вам сподобалась найбільше? Пишіть в коментарях.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Читач84

    тут проблема що коли невласники і не зацікалені займаються, то ніколи немає прибутку) Кінотеатр вже є 1 збитковий то іншого звісно не потрібно, АЛЕ перший якби був приватний то був би прибутковий я впевнений. Думаю тут треба поділити площу на якийсь хаб чи книгарня з одного боку і розширити площу під арендатотів з іншого - щоб фінансували хаб
  • Читач90

    Продати, гроші роздерибанити а на місці вигнати ЖК чи ТРЦ.
  • Віталій Українець

    Вжі будівлі арх.Чекирди в стилі соц.мінімалізму мають бути демонтовані.

keyboard_arrow_up