9 серпня відзначають День святого Пантелеймона цілителя

9 серпня відзначають День святого Пантелеймона цілителя
  • Святого Пантелеймона вважають покровителем лікарів та військових.

У серпні православні відзначають багато свят, одним з них є День святого великомученика і цілителя Пантелеймона, який припадає на середу, 9 серпня

Цього дня бажано відвідати церковне богослужіння та зосередитись на добрих справах. Розповімо, ким був святий Пантелеймон Нікомедійський і що потрібно просити в святго цього дня. 

Історія свята

Пантелеймон народився в язичницько-християнській родині. У переказах сказано, що святий Пантелеймон народився в сім’ї багатого язичника та християнки, йому дали ім’я Пантолеон, що в перекладі означає "лев у всьому". 

Відео дня

Мати його була віруючою і вчила сина Божим законам. Після її смерті вихованням дитини займався батько, який віддав Пантелеймона на навчання до лікаря. Хлопчик настільки майстерно опанував навички лікування, що про цілителя швидко дізналося все місто. Він відрізнявся співчуттям до людей, часто допомагав нужденним і незабаром хрестився, почавши зцілювати людей молитвою. 

Одного разу він зумів молитвою оживити дитину, укушену отруйною змією. Після цього він хрестився і йому було дано ім’я Пантелеймон, що означає "всемилостивий". Своє життя він присвятив тому, щоб допомогти нужденним і хворим, до нього зверталися з різними проблемами, адже йому вдавалося зцілити навіть тих, хто був смертельно хворий.

Через популярність Пантелеймона йому стали заздрити "колеги" і донесли на молодого лікаря царю. Імператор Максиміан був язичником і відчайдушно боровся з християнством, тому наказав схопити Пантелеймона і змушував його відректися від Христа. Отримавши відмову, став жорстоко мучити лікаря, а потім стратив його.

За переказами, під час виконання смертного вироку Пантелеймон почув голос із небес, який запросив його до царства небесного. Тоді кати зрозуміли свою провину і стали навколішки біля мертвого тіла святого.

На сьогодні Святого Пантелеймона вважають покровителем лікарів та військових. До нього звертаються з молитвою і просять одужання від тілесних хвороб та звільнення від душевного болю.

Пам'ять святого вшановують 9 серпня за юліанським календарем. За новоюліанським календарем (з 1 вересня 2023 року) згадувати його будуть 27 липня.

Що просять у святого Пантелеймона

В силу того, що святий мученик прославився, як захисник всіх стражденних і нужденних, а також істинний лікар, православні віруючі можуть помолитися Пантелеймону про допомогу в справах, про міцне здоров'я і про зцілення недуг.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Алла Побережна

    Святий Пантелеймон  збережи життя кожного захисника

keyboard_arrow_up