Архієпископ Шепетівський і Славутський Євсевій планує виїхати за кордон

-
Метою виїзду з країни священника моспатріархата називають організацію парафій для українських біженців за кордоном.
Очільник Української православної церкви Московського патріархату митрополит Онуфрій ще наприкінці червня попросив голову Державної прикордонної служби України дозволити виїзд з України п’яти священнослужителям конфесії, серед них і архієпископ Шепетівський і Славутський Євсевій.
Про це йдеться у листі митрополита Онуфрія на ім’я генерала Сергія Дейнеко, який є у розпорядженні LB.ua.
Серед інших, Онуфрій просить випустити з країни керуючого справами УПЦ митрополита Бориспільського і Броварського Антонія (Паканича), який відрізняється своєю проросійською позицією.
Також у списку, окрім архієпископа Шепетівського і Славутського Євсевія (Дудки Івана Івановича), згаданий єпископ Чернівецький і Буковинський Мелетій Єгоренко.
Згідно з поясненнями митрополита Онуфрія, метою виїзду всіх цих осіб є організація парафій для українських біженців за кордоном.
Нагадаємо, кілька українських міст вже заборонили діяльність УПЦ МП на час дії воєнного стану. На Хмельниччині триває вихід парафій з моспатріархату.
Скільки українців й досі перебувають у лоні Московського патріархату?
За даними липневого опитування КМІС, з Українською православною церквою Московського патріархату асоціюють себе лише 4% опитаних українців, з Православною церквою України – 54%. Загалом, вважають себе православними 72% українців. Цікаво, що 14 відсотків опитаних православних взагалі не вказали жодний з патріархатів. З 18% до 4% за один рік знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з Українською Православною Церквою Московського Патріархату.
Вчора, 11 серпня, новину про бажання архієпископа Євсевія виїхати з країни оприлюднив сайт shepetivka.com.ua. Під нею розгорілась полеміка:
Новину також поширили в групі “Хмельницький. Хмельничани в Україні та світі” на Facebook. В коментарях можна прочитати різкі думки на адресу ієрарха МП Євсевія:
Пропонуємо нашим читачам ознайомитись ще з деякими результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології:
А як думаєте Ви? Чи варто надавати дозвіл священникам Московського патріархату на виїзд з країни? Друзі, свої думки пишіть в коментарях.
Читайте також:
- Побиття жінок і скандал у храмі Хмельницької громади: розповідаємо деталі
- Перше богослужіння українською та перехід парафії в ПЦУ: як на Хмельниччині залишають моспатріархат (ФОТО ВІДЕО)
- “Вон колаборанта”: на Хмельниччини священик моспатріархату знову не пустив людей до церкви
- Хмельницький священик упц розповів чому закрив храм перед труною Героя
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Іван Нагурнік
Ольга Бєлікова
Лиля Тухтарова
Читач37