“Вон колаборанта”: на Хмельниччини священик моспатріархату знову не пустив людей до церкви

Все тому, що релігійна громада вирішила перейти до ПЦУ. Обурені парафіяни викликали поліцію та зчинили галас.
Віряни села Пирогівці, що належить до Хмельницької тергромади, прийняли рішення перейти до ПЦУ. Відповідно вони зареєстрували нову церковну організацію, як того вимагає закон. А перед тим провели чимало консультацій на зборів громади. Про це повідомляє Володимир Пекарський.
Цієї неділі, 24 липня, парафіяни планували провести перше богослужіння в церкві зі священиком ПЦУ. Однак, зайти до храму не вдалося. Священик московського патріархату упц, якому раніше підпорядковувалася церква, зачинив перед вірянами двері.
— Сьогодні неділя і вихідний день але для когось він був дуже важкий. Сьогодні люди вирішили зайти в храм та здійснити перше богослужіння в ПЦУ але не все так склалось, як гадалось, російський піп не пустив людей до храму та вважає храм, своєю приватною структурою, — зазначає Володимир Пекарський.
Селяни викликали поліцію та слідчо-оперативну групу. Спільними зусиллями люди зайшли до храму, але після консультацій з поліцією храм закрили та опечатали.
— Будемо сподіватись, що наступне богослужіння буде на українській мові та священником ПЦУ, — додає Пекарський.
Подібні ситуації на Хмельниччині не рідкість. Нагадаємо, нещодавно подібний випадок трапився в селі Ріпна Волочиської тергромади. Місцевий настоятель упц отець Роман 26 червня не дозволив провести службу в храмі святих Косьми та Дем’яна, бо 13 червня громада вирішила перейти до ПЦУ. Наступного тижня, 3 липня, вірян знову не впустили до церкви.
Подібна ситуація трапилась в селі Черепівка Олешинського старостату. Там недільну службу на прохання парафіян довелось провести просто на подвір’ї біля храму. Священників ПЦУ Олешинської та Іванковецької громад отців Василя Беринду та Богдана Петріва разом із вірянами не впустив до храму настоятель упц.
Нагадаємо, у червні виник скандал у селі Антонівка Чорноострівської тергромади. Там місцевий настоятель упц не відкрив церкву перед труною загиблого Героя. Все тому, що не бажав, аби прощальну панахиду проводили священники ПЦУ. Місцеві мешканці, військові та настоятелі ПЦУ сварилися просто біля труни із загиблим. Навіть дійшло до бійки. А вже через тиждень на зборах в Антонівці селяни проголосували за вихід з упц.
На Хмельниччині була чи не найбільша кількість церков московського патріархату в Україні. З початком війни прихожани почали проводити збори по громадах та голосувати за вихід з упц мп.
Мер Хмельницького Олександр Симчишин заявив, що в межах області перейшло до ПЦУ вже більше ста парафій, в межах Хмельницької громади – 14. Скільки ще парафій моспатріархату залишилось на Хмельниччині читайте тут.
Священники моспатріархату часто не підтримували рішення громад. Деякі навіть забирали церковне майно чи зачиняли храми. Та були й такі, що переходили разом з громадою.

Читайте також:
-
Священник моспатріархату не пускає прихожан до храму, бо ті проголосували за перехід до ПЦУ
-
На Хмельниччині священники моспатріархату не пускають прихожан до церков, які проголосували за ПЦУ
-
Хмельницький священик упц розповів чому закрив храм перед труною Героя
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.
Светлана Решетюк
Артем Лісовський
Надія Матвійчук Матвійчук