Безкоштовного проїзду для учнів не буде. У мерії пояснили чому

Безкоштовного проїзду для учнів не буде. У мерії пояснили чому
  • Прохання про запровадження безкоштовного проїзду для учнів з'явилось на сайті електронних звернень два місяці тому.
  • За півмісяця петицію підписало 503 людини з 500 необхідних.
  • У мерії розглянули звернення хмельничан та дали свою відповідь. 

Наприкінці січня на сайті електронних звернень до міської ради з'явилась нова петиція. Її автори - члени ГО "Жіночий антикорупційний рух" - просили запровадити для школярів безкоштовний проїзд у громадському транспорті. Своє прохання мотивували тим, що батькам доводиться відмовлятись від відвідування їхніми дітьми гуртків та спортивних шкіл через те, що витрати на проїзд забирають чимало коштів з сімейного бюджету. 

"Також дана ситуація істотно впливає на вибір навчального загальноосвітнього закладу, який відвідуватиме дитина для отримання загальної освіти, тому зазвичай діти змушені навчатися у школах за місцем проживання" - йшлося у тексті звернення. 

Через це у міської влади просили надати безкоштовний проїзд у комунальному транспорті та пільговий проїзд (50% вартості квитка) у маршрутному таксі школярам на підставі учнівського квитка.

Станом на 8 березня петицію підписали 503 особи із 500 необхідних. А 27 березня у мерії надіслали свою відповідь на прохання хмельничан. Заступник міського голови Андрій Бондаренко пояснив, що компенсація перевізникам пільгового проїзду громадян йде із міського бюджету. За його словами на 2017 рік заплановано й так компенсувати пільговий проїзд електротранспортом для окремих категорій громадян. На це виділили 40 мільйонів. Ще 14 мільйонів піде на обслуговування тролейбусів. Зазначили й про майже 35 мільйонів на закупівлю чотирьох нових тролейбусів.

Тож для компенсації пільгового проїзду учням у мерії поки недостатньо фінансування. "Введення безкоштовного проїзду для учнів загальноосвітніх навчальних закладів у міському комунальному транспорті (тролейбус) та пільгового проїзду (50% вартості квитка) у автобусах, які працюють у режимі маршрутного таксі, на підставі учнівського квитка, потребує додаткового залучення значного фінансового ресурсу з бюджету міста, що на сьогодні є поки неможливим, - йдеться у відповіді на петицію. - Оскільки, потенційні кошти, необхідні для втілення запропонованих ідей, можуть недоотримати такі галузі як освіта, охорона здоров’я, управління житлово-комунального господарства (наприклад, на ремонт доріг, прибудинкових територій) тощо". 

Також Андрій Бондаренко зазначає, що цього року проїзні квитки для учнів та студентів зменшили в ціні. А діти до шести років і так їздять безкоштовно. 

Читайте також:

Чи вплинула критика хмельничан на проекти фонтанів? Фінансова і естетична сторона питання

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
22:17 Графік погодинних відключень світла у Хмельницькому та області на 22 січня 19:48 Планові та аварійні відключення світла у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 18:33 Відключення у Хмельницькому та інших містах: де найбільше та найменше? 17:37 У центрі Хмельницького мітингують щодо графіків відключень світла (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) photo_camera Від читача 15:48 51 401 функціональних досліджень провели у КНП "ХОССЦ" протягом 2025 року 17:04 Зник 41-річний хмельничанин: рідні шукають його майже два тижні 16:55 Бив кулаками банер із Героєм: знайшли чоловіка, який пошкодив портрет на Алеї Слави 16:10 Синам воїнів з Хмельниччини вручили посмертні нагороди photo_camera 15:25 Релігійна громада у Шепетівському районі перейшла до ПЦУ 14:04 На «зебрі» по Кам’янецькій збили 38-річну жінку 13:30 Судитимуть 26-річного хмельничанина. Він замовляв і продавав «солі» photo_camera 12:44 Екологи перевірили якість повітря у Хмельницькому: який результат 12:14 Хмельницька обласна рада прозвітувала про співпрацю з міжнародними партнерами photo_camera 11:46 Хмельницький апеляційний суд визнав законним заочний вирок депутату РФ 11:01 Хмельничанин намагався оскаржити штраф за п’яне водіння: що вирішив суд 10:48 Як зробити будинок комфортним: деталі, про які забувають (новини компаній) 10:18 У Старокостянтинові горіло авто: постраждав чоловік play_circle_filled photo_camera 09:35 Вважався зниклим безвісти: у Меджибожі попрощалися із Віталієм Зуєвим 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 18 січня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up