Де можна набрати води під час довготривалих відключень (КАРТА)

-
Дізнавайтесь де знаходяться точки видачі питної води, а також де можна її набрати з водозабірних колонок.
-
Зберігайте собі про всяк випадок найближчі адреси.
Окупанти завдали по енергетиці країни вже 7 масованих ударів. У Хмельницькому також неодноразово були влучання. В помешканнях хмельничан щоденно вимикають світло. Через постійні вимкнення електрики час від часу зникає і вода. Тож у Хмельницькводоканалі повідомили про точки, де можна набрати питної води, якщо її не буде тривалий час.
— Просимо із розумінням ставитись до короткочасних відключень води після значних пошкоджень інфраструктури країни. Комунальники докладають максимум зусиль, щоб в найкоротші терміни відновити водопостачання в місті, — йдеться в повідомленні.
Де можна набрати води
Для надзвичайних ситуацій в Хмельницькому затвердили пункти роздачі питної води. Ними можна буде скористатися, якщо воду відключать на довше, ніж 12 годин. Всього є 26 таких точок практично у всіх мікрорайонах Хмельницького. Знайти найближчий до себе пункт можна на карті:
Також для зручності зберігайте зображення з адресами пунктів, аби під час відсутності інтернету була можливість ним скористатися:
Крім того, нещодавно на підприємстві повідомили адреси працюючих водозбірних колонок, в яких можна буде накачати води за потреби. Всього є 56 таких колонок. Знайти найближчі до себе точки можна на карті:
Додамо, у зв’язку з перебоями електрики, хмельничанам порадили зробити в кожному домі запаси води, яких би вистачило на 72 години. Як розрахувати скільки води потрібно і як її зберігати?
Як розрахувати запас води на сім’ю
Перш ніж набирати воду в усі ємності поспіль, у "Хмельницькводоканалі" радять розрахувати норму споживання води вашою сім'єю. Вони рекомендують користуватися загальноприйнятими стандартами.
На особу на добу потрібно:
-
для пиття — 3 літри в день
-
для гігієнічних процедур — 4 літри в день
-
туалет, миття рук, душ, інші гігієнічні процедури — 15-25 літрів в день
-
для догляду за домашніми тваринами — ситуативно.
Запасаючись водою, радять враховувати ряд важливих правил:
-
вибирайте для зберігання води ємності з харчового пластику або з нержавіючого заліза
-
краще використовувати прозорі ємності
-
зберігайте воду подалі від світла і будь-яких хімічних джерел забруднення
-
зберігайте ємності з водою в приміщеннях (взимку вода може замерзнути).
Які терміни зберігання:
-
технічна вода — кілька тижнів
-
питна вода — кілька днів (опісля її краще кип'ятити)
Уточнити інформацію можна в диспетчерів «Хмельницькводоканалу» за номерами:
-
15 67
-
78 75 10
-
063 100 15 67 (цілодобово)
Нагадаємо, в Україні розгорнули новий проект – «Пункти незламності». Його створили задля підтримки людей, які через масовані російські обстріли залишаються без базових потреб. Це місця, куди кожен зможе прийти в разі тривалого відключення електроенергії.
При таких “Пунктах Незламності”, незважаючи на відключення електроенергії, передбачається наявність: тепла, води, освітлення, інтернету, живлення для мобільних, місця для відпочинку, аптечки, забезпечення мам та дітей. Дізнатися детальніше про "Пункти" та переглянути де вони знаходяться можна за посиланням.
Читайте також:
-
На Хмельниччині облаштували “пункти незламності”: там завжди є світло, вода, тепло та інтернет
-
Коли треба дзвонити на “аварійку” Хмельницькводоканалу (ПЕРЕЛІК СИТУАЦІЙ)
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.