«Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу

«Хмельницькводоканал» оштрафували за забруднення Південного Бугу
Фото: ГО "Річки Хмельниччини"
  • Екологічна інспекція винесла припис Хмельницькводоканалу — понад 56 тисяч гривень штрафу за порушення на очисних спорудах та скиди в річку.

На «Хмельницькводоканал» наклали штраф у розмірі 56 522 гривні за забруднення Південного Бугу. Такий результат позапланової перевірки, яку провела Державна екологічна інспекція в Хмельницькій області. Про це повідомила громадська організація Річки Хмельниччини".

Крім штрафу, підприємству видано припис на усунення порушень, а відповідальні посадовці притягнуті до адмінвідповідальності. Причиною називають скидання у річку недоочищених стоків.

Що саме сталося?

Активісти ГО “Річки Хмельниччини” розповіли, що ще 21 червня вони опублікували відео, на якому видно, як із каналізаційних очисних споруд у Південний Буг потрапляє вода зі шматками активного мулу. До того ж, очевидці скаржилися на стійкий запах каналізації поблизу місця, де стоки потрапляють у річку. Зазначається, що екологічний центр також  тривалий час фіксує перевищення по азоту амонійному та азоту нітритному – у 30, 40 раз вище за гранично допустимі…

Відео дня

Активісти пояснюють: азот амонійний — це компонент людської сечі, а азот нітритний — проміжний продукт, який у нормі мав би перетворюватися в безпечніший нітрат. Якщо цих речовин у воді багато — значить, система очищення не працює як слід.

Ще один момент — спливання активного мулу у відстійниках. Спеціалісти пояснюють, його мали б "поїдати" мікроорганізми, але вони масово гинуть і спливають. Причиною може бути, наприклад, потрапляння до стоків якоїсь токсичної речовини.

Під час перевірки, кажуть екоактивісти, не працював аеротенк №5, через який продувається повітря, щоб підтримувати життєдіяльність бактерій у мулі. А також — був несправний прилад, який мав би показувати обсяг стоків, що скидаються у річку.

Чи можна виправити ситуацію?

Екоактивісти вважають, що „Хмельницькводоканал“ перебуває в глибокій кризі. Головні проблеми — застаріле обладнаннядуже низькі зарплати для технічного персоналу (слюсарям і майстрам, попри складність роботи, пропонують лише 13–14 тис грн), багато вакансій — іноді роками не закритих.

Ще одна проблема, про яку говорять у ГО — земля для потенційного будівництва нових споруд уже передана під забудову. Деякі ділянки — у приватній власності, інші виділені під технопарк, і для цього, за словами активістів, навіть вирубають заплавний ліс поблизу річки.

«Чи стане від цього чистішим Південний Буг? Питання риторичне…», — додають вони.

Водночас, зазначають, місто справді має проєкт реконструкції очисних споруд у Давидківцях. Частину коштів планують отримати з державного бюджету, також очікується фінансова допомога від Євросоюзу. Однак, активісти стурбовані тим,  що до реалізації проєкту не залучили жодного представника екологічного управління чи громадськості. 

Нагадаємо, для покращення ситуації на Хмельницькому водосховищі нещодавно проводили зариблення, внесення  хлорели та вапнування.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (8)
  • Сергій Дзендзель
    Законом дозволене всі, абсолютно всі витрати включити в тариф. Так що не бачу в цій новині чогось такого.....
  • Людмила Пашкевич
    Якобы штрафы сплачували тільки кервники, був би справедливий результат.
  • Олег Бродський
    Да, багато!!!
  • Вадім Софіян
    То можливо на хмельницькводоканал ще треба повішати те що в травні і в червні місяці риба ще потравилася по всьому південному бузі? А за що ж мають тоді відповідати наша Хмельницька міська рада???

keyboard_arrow_up