Іржава вода з кранів після промивки. "Хмельницькводоканал" назвав причини
Дізнавайтеся чому після промивки тече забруднена вода та що радять зробити, аби вона очистилась.
У середу, 28 вересня, в Хмельницькому проводили планову промивку та знезараження водопровідних мереж. Цю процедуру роблять двічі на рік. Вона має сприяти покращенню якості питної води.
Разом з тим, на підприємстві додають, що одразу після промивки в оселях містян якийсь час може текти брудна вода з кранів. У “Хмельницькводоканалі” пояснюють чому так трапляється та що слід зробити, аби вода очистилась.
Пояснення та рекомендації “Водоканалу”
-
На вуличних мережах водопостачання і мережах перед будинками стоять засувки та пожежні гідранти. Вони мають властивість ржавіти. Тож під час промивки ця іржа може піти у мережі та потрапити у воду. Для того, щоб з крану перестала текти іржава вода, потрібно спустити воду.
Відео дня/li> -
Зношені внутрішні мережі в будинку також ржавіють і засмічуються. Під час промивки відбувається їх очищення. Тут радять зробити теж, що й в попередньому пункті — спустити воду.
-
Якщо дуже просто, то більшість мереж по місту закільцьовані. Утворюються такі собі “тупикові мережі”. Вода по них рухається постійно. В таких мережах вода не циркулює, застоюється. Рекомендують також спустити воду, проте, в більших кількостях. Наразі, додають на підприємстві, на такі випадки виїжджає бригада комунальників і зливає воду з мережі через випуски та технічні засоби.
-
Ще однією причиною забрудненої води є пориви на мережах. Однак, кажуть, таких проблем майже не виникає. Підприємство намагається заздалегідь ремонтувати критичні ділянки мережі.
-
У “Хмельницькводоканалі” додають, що зараз більшість споживачів мають лічильники, і, з метою економії, ніхто не зливає воду. Саме тому з кранів часто тече іржава та брудна вода. Хоч комунальники і спускають воду через випуски, але, навіть попри це, певний відсоток забруднень все ж залишається у внутрішніх мережах споживачів. Кажуть, цього повністю неможливо уникнути.
У разі погіршення якості питної води містянам радять звертатися до аварійно-диспетчерської служби “Хмельницькводоканалу” за номерами:
-
0631001567
-
1567
-
78-75-10.
Нагадаємо, тарифи на воду наразі такі:
-
на централізоване водопостачання – 14,17 грн. за 1 куб. м (з ПДВ);
-
на централізоване водовідведення – 13,22 грн. за 1 куб. м (з ПДВ).
Також у Хмельницькому відпрацювали алгоритм дій зі забезпечення містян питною водою у випадку аварійних ситуацій на мережах електропостачання. Чітко визначили 26 місць, де можна буде набрати воду з автоцистерн, якщо води не буде понад 12 годин. Переглянути їх можна на інтерактивній карті:
А яка вода тече після промивки з кранів у вашій оселі?
Читайте також:
-
Тарифи на воду: де найдорожче і найдешевше платять на Хмельниччині
-
У Хмельницькому визначили місця видачі питної води в разі аварії (АДРЕСИ)
-
Повірка водяного лічильника в Хмельницькому: як відбувається і хто має платити
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Валерий Майстер
Елена Риба
Ольга Иванова
Ґном Віктор