Комітет Ради підтримав законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС

Комітет Ради підтримав законопроєкт про добудову енергоблоків Хмельницької АЕС
Фото: Енергоатом
  • Рішення було прийнято сьогодні, 17 червня.

Комітет Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг підтримав законопроєкт про добудову енергоблоків №3 та №4 Хмельницької атомної електростанції. Відповідне рішення схвалили на засіданні сьогодні, 17 червня.

Про це повідомили на сайті Енергоатома, національної атомної компанії.

Всього на засіданні були присутні 14 народних депутата, 12 із них підтримали направлення законопроєкта до сесійної зали. Ще двоє нардепів утрималися.

Відео дня

Зокрема, як йдеться в дописі, депутати переконалися у незалежності від росії під час будівництва енергоблоків, що було ключовим питанням. 

Тепер проєкт Закону України «Про розміщення, проєктування та будівництво енергоблоків № 3 та № 4 Хмельницької атомної електричної станції» №11146  найближчим часом мають розглянути на засіданні ВРУ. 

Нагадаємо, на початку квітня КабМін схвалив розроблений Міністерством енергетики проєкт закону України Про будівництво енергоблоків № 3 та № 4 ХАЕС. У законопроєкті йдеться про місця розміщення енергоблоків, кількість реакторів, їх типи, характеристики, а також вимоги до проєктування та будівництва.

Варто зазначити, що будівництво третього та четвертого блоків ХАЕС почали за радянських часів, але так і не закінчили. Влада планує їх добудувати.

Також у Нетішині розпочалась підготовка до будівництва ще двох блоків — п'ятого та шостого. При цьому тут мають використати американські реактори AP-1000. Внаслідок цього ХАЕС має стати найпотужнішою у Європі. Її потужність складатиме до 6400 мегаватів. До російського вторгнення найпотужнішою була Запорізька АЕС з шістьма блоками загальною потужністю 6000 мегаватів.

В той же час, як ми розповідали, 19 громадських організацій виступили проти добудови енергоблоків № 3 і № 4 Хмельницької АЕС. Вони закликають парламент і президента припинити розгляд та схвалення відповідного законопроєкту. Чому добудова, за їхньою версією, може бути небезпечною – дізнавайтесь тут.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up