Літо 2024 в Хмельницькому: пригадуємо, яким воно було
-
Від оновлення фасаду Дитячого світу до безготівкового проїзду.
-
Пригадуємо, яким було літо в Хмельницькому, в цьому матеріалі.
Літо 2024 у Хмельницькому минуло із низкою подій. Ремонти, будівництво, скасування готівкової оплати. Все це, так чи інакше, стосується життя хмельничан. Тож у цьому матеріалі пригадуємо, що сталося за літо в місті.
Завершили оновлення фасаду на Дитячому світі
У торговому центрі «Дитячий світ», що на Проскурівській, в червні завершили оновлення фасаду. Також там встановили вивіску з назвою. Замість колишнього напису червоного кольору «Торгівельний центр», з’явилися мінімалістичні чорні літери – «Dитячий світ». Хмельничани були незадоволені іноземною літерою в написі. Тож згодом букву замінили на Д.
Нагадаємо – ремонти в «Дитячому світі» фінансуються спільно Програмою розвитку ООН та місцевою владою — приблизно 73% та 27% від суми відповідно. Співфінансування міста є обов’язковою умовою співпраці.
З боку Хмельницького ремонти оплачують місцевий бюджет та балансоутримувач торгового центру — комунальне підприємство «Агенція муніципальної нерухомості». Договори з підрядниками укладені на суму в 33 461 536 гривень. Крайнім терміном виконання є 1 липня цього року, а оплати в окремих випадках передбачені і на наступний рік.
В окремому матеріалі дізнавайтеся, хто та які роботи виконував у «Дитячому світі» й за скільки грошей. А також – про те, що ще мають там зробити.
Затримали працівника міської ради, який працював на фсб росії
14 червня, у Хмельницькому правоохоронці затримали працівника одного з відділів міськради, який працював на фсб росії. За даними УНІАН, затриманий – Руслан Бітюков, який з 2008 року працював начальником відділу програмного забезпечення управління праці та соціального захисту населення Хмельницької міськради. Його викрили «на гарячому», коли чиновник з робочого кабінету намагався передати дані ворогу. За версією СБУ, посадовець дізнавався адреси виробництва українських безпілотників, розвідував про пункти дислокації та місця проживання українських військовослужбовців на території області і «зливав» цю інформацію росії для підготовки ракетних ударів.
Міський голова Олесандр Симчишин прокоментував це так:
«Цього персонажа ми "підсвічували" з самого початку. Він деколи говорив ті речі, які викликали певні сумніви. Служба безпеки по ньому працювала і спіймали його на гарячому. Зливалась велика частина інформації, яка пов’язана з військовими. Були спроби знайти, де ми збираємо дрони та як ми це робимо. Усі мої сторінки моніторилися та скидалася інформація. Також інших людей, серед яких військові. Це була агентурна робота», - поділився мер.
Скасування готівкового розрахунку в тролейбусах
З 15 липня в Хмельницькому скасували готівковий проїзд у тролейбусах. Розрахуватись за послугу можна виключно за допомогою автоматизованої системи. Тепер доступні такі способи оплати:
- чіпованою банківською карткою;
- електронним квитком нового та попереднього операторів;
- згенерованим електронним квитком в мобільному застосунку «CityCard»;
- за допомогою Apple Pay та Google Pay.
Крім того, у міськраді нагадали, як поповнювати електронний квиток.
Це можна зробити:
- в мобільному застосунку «CityCard»;
- на веб-порталі «CityCard.net»;
- через термінали продажу та поповнення електронних квитків (місця розміщення).
- Сайт «CityCard» за посиланням.
Посилання для завантаження мобільного додатку:
На Зарічанській провалився тротуар
8 серпня на вулиці Зарічанській провалився тротуар. Двоє людей, які по ньому йшли, впали у каналізаційний колектор.
45-річну жінку, яка впала, медики "швидкої" доправили до міського травмпункту. Постраждав також чоловік, але він госпіталізації не потребував.
Заступник Хмельницького міського голови Василь Новачок також прокоментував подію Суспільному. Зі слів чиновника, проблема на вулиці Зарічанській полягає у старих мережах, які вимиваються та руйнуються.
- Там по усій Зарічанській така ситуація – від вулиці Бандери до Старокостянтинівського шосе. І де саме воно провалиться наступного разу ніхто не знає. Там пролягає старий бетонний колектор, який постійно прориває, адже він майже увесь прогнилий. Тротуар проходить якраз по цьому колектору. Руйнується колектор – провалюється тротуар. Звісно, той колектор давно вже треба повністю замінити, але це потребує значних витрат, — сказав Новачок.
Згодом на місці події стали ремонтувати каналізаційний колектор. Більше про це дізнавайтеся в окремому матеріалі.
Нове життя «Планети»
Кінотеатр «Планета», що на Подільській, раніше перебував на балансі Хмельницької обласної ради. З роками стан будівлі став погіршуватися, а заклад перестав бути прибутковим. Тоді ж, у березні, єдиний майновий комплекс обласної фірми «Кіновідеопрокат» передали у комунальну власність міста.
16 серпня у міській раді ухвалили рішення перейменувати кінотеатр. Тепер він називається комунальним підприємством «Хмельницька міська фірма Кіновідеопрокат».
Подальшу долю будівлі ще не вирішили. Аби це зробити, хочуть залучити громадські організації. Обговорення відбуватиметься у форматі світового кафе за участю представників різних сфер, таких як громадськість, бізнес, освіта та культура.
Для участі у заході необхідно заповнити анкету за посиланням до 2 вересня включно. Інформацію про дату та місце проведення зустрічі буде надано додатково.
Якою ж бачать долю будівлі хмельничани, дізнавайтеся в окремому матеріалі.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Роман Берчак