Новобудови на Панаса Мирного розташовані поруч перехрестя з вулицею Кармелюка. Зелена зона, через яку йде війна, розкинулась між будинками 18 Б та 18 А. Територія охайно засаджена травою. З розташованої поруч художньої школи сюди часто виходять діти. Вмощуються на галявину і малюють. Ділити територію між будинками мешканці почали місяць тому.
Одного майданчика мало
«Будальянс» здав дві багатоповерхівки в експлуатацію два роки тому. Забудовник передбачив прибудинкову територію з паркомісцями та один дитячий майданчик. Але мешканцям цього недостатньо.
Лише нещодавно вони захотіли ділити територію. Просять, аби їм зробили чіткі межі між будинками.
Світлана Вербицька проживає з чоловіком і маленькою донькою в будинку №18 Б. Вона одна з тих, хто ініціював будівництво дитячого майданчику. До слова, один у дворі вже є. Та, за словами жінки, там мало місця. Ба, більше, на нього «скидались» самі жителі. В квітні мешканці цього будинку дізнались, що сусіди навпроти заговорили про розширення дороги, яка веде до будинку, за рахунок цієї зеленої зони.
- Розділу території між нашими будинками немає ніякої. Ділянку ми не приватизовували, це земля міська. В нас є дитячий майданчик, але там постійно сонце. Дерева самі посадити не можемо, бо внизу гаражі. Ми то голосуємо на зборах з мешканцями, але по суті не можемо цього робити, бо територія не наша, - пояснює Світлана Вербицька. – Якщо діти будуть гратись на покривалах тут, а ми з мамами будемо на лавочках збоку сидіти, то ми зможемо від всього вберегти наших дітей.
Хочуть ширшу дорогу
Тетяна Ковальчук – мешканка будинку 18 А, що навпроти. Вона, як і її сусіди, не проти, аби між будинками розширили дорогу. Навіть прорахували - для того, аби це зробити, потрібно «зрізати» шмат зеленої зони. Мова йде про в’їзд до будинку зі сторони вулиці Кармелюка, яку теж якраз розширюють. За словами жінки, на дорозі, що веде до будинку, часто залишають на ніч по кілька автомобілів. В разі необхідності, ні «швидка», ні пожежна до під’їзду заїхати не зможе. Вирішили збирати для цього підписи.
- Є мешканці, які мають по кілька автомобілів. Буває, стоять по два буси, на тротуарах. Наші автомобілі паркуються на розі, там де проїзд. Бо місць під будинком не вистачає. Парковки нам тут ніхто не дасть зробити. Але якщо буде можливість, будемо добиватись розширення дороги і щоб забрали десь 3,5 метри зеленої зони. Таке враження, що нас зводять з будинком 18 Б, щоб ми конфліктували. Можна ж забрати дитячий майданчик на цю зелену зону. Могли б двома будинками зібратись. Але ж не можемо зробити щось, а лише багато говорити і сваритись, - говорить Тетяна Ковальчук.
Просити мера чи депутата округу
В міській раді мешканцям радять приймати рішення на спільних зборах. Після того, як зможуть домовитись, слід писати звернення в мерію чи управління житлово-комунального господарства. Та на чиїй стороні буде влада – сказати поки не можуть. Потрібно спершу виїхати на місце, а тоді скликати комісію. Далі рішення буде прийматись колегіально. За словами профільного заступника міського голови Андрія Бондаренка, весь процес може затягнутись на місяць.
- На сьогодні немає механізму закріплення земельної ділянки за ОСББ. Якщо ж це землі міської ради, а не ОСББ, то мешканці можуть звернутись до депутата свого округу чи міського голови з проханням облаштувати там дитячий майданчик. Вже в міській раді скличемо комісію, куди будуть включені управління ЖКГ, архітектура, долучимо і депутата округу. Подивимось, по нормах як має бути і тоді будемо вирішувати питання комісійно, - каже Андрій Бондаренко.
Якщо мешканці зійдуться на думці, що їм таки потрібен дитячий майданчик, мають звертатись до управління ЖКГ. Теж саме стосується і розширення дороги. Проте мають бути готові – гроші на їхні забаганки виділять не одразу. В управлінні спочатку складуть перелік потенційних об’єктів, які потребують виділення коштів. Потім дві комісія мають затвердити титульні списки – комісія ЖКГ та бюджетна. Тоді питання розглядатимуть і будуть приймати рішення – наскільки це першочергово. За словами заступника мера, можуть додатково виділити гроші або ж відкласти на наступний рік. В міській раді не виключають і можливості, що мешканці можуть власним коштом встановити майданчики. В будь-якому випадку, мерія планує дослідити питання. За законом, мають зробити це впродовж місяця.
Читайте також: Війна за землю на Озерній: облаштують сквер чи зведуть багатоповерхівку?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Виктор
Правдолюб reply Виктор
Panaz reply Правдолюб
Правдолюб reply Panaz
Ноутбукова Катя
Правдолюб reply Ноутбукова Катя
Правдолюб reply Ноутбукова Катя
Правдолюб
Орест reply Правдолюб
Правдолюб reply Орест
Правдолюб