Хмельничанин Роман хотів би мати собаку, але вважає, що гуляти з твариною і постійно слідкувати за тим, куди вона сходить в туалет, ненормальним.
- У нашому місті є великий ринок, зводяться нові будинки, встановлюються пам’ятники, але є й багато місць, схожих на чагарники. І виділити в кожному районі клаптик землі для вигулу собак ще ніхто не додумався, - каже дев'ятнадцятирічний Роман.
- Я не проти, аби знаки «Вигулювати собак заборонено» стояли у місті. Але тоді і спеціальних майданчиків для вигулу домашніх улюбленців треба зробити більше. Бо тоді усі заборони будуть порушуватися. Якщо ж ні, то нехай кожен хазяїн прибирає за своїм чотирилапим другом, - каже хмельничанка Інна.
Хоча у влади нашого міста інша думка.
- Майданчиків для вигулу тварин у нашому місті достатньо. Ми намагалися зробити хоча б по одному на район, - стверджує заступник голови міської ради Іван Прокопець.
Теоретично ці знаки і справді існують, але вони у такому стані, що людина навіть з гострим зором їх ледве помітить. І хоча у “Правилах утримання домашніх тварин в місті Хмельницькому” у пункті 9.4.2. вказано, що здійснювати вигул собак без повідка дозволяється лише в місцях та зонах для вигулу тварин, які зазначені відповідними знаками. Але хмельничанам і справді набагато простіше просто взяти свого улюбленця і піти з ним на стадіон чи дитячий майданчик.
- На мою думку, треба ставити у людних місцях таблички із написом «За вигулювання собак — штраф 500 гривень». Адже коли гуляєш у парку, не надто приємно вступати у лайно. І молоді матусі не дуже хочуть, щоб їх діти гралися у пісочниці, яку собаки використовували як туалет, - вважає хмельничанин Ярослав.
Згідно з правилами, мінімальна відстань від ділянок для вигулу тварин до дитячого майданчика або до житлового будинку має становити 25 метрів. Проте облаштування зон вигулу тварин часто залишається на папері. Водночас кожен власник чотирилапого сплачує за нього щомісячний податок в сумі 1,7 гривень.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.