Про необхідність сміттєпереробного заводу говорять давно. Особливо активно про нього згадують перед виборами різні політсили та кандидати на посаду міського голови. І тягнеться цей процес ще з 2006 року. Та далі пустих балачок поки не заходило. І ось зараз, схоже, справа зрушила із мертвої точки.
Діалог з польською стороною розпочали ще коли Костянтин Чрнилевський виконував обов’язки міського голови. Його заступник відвідував завод компанії «CONTROL PROCESS» у Польщі. Її інформація про побачене спонукала новообраного мера міста ініціювати зустріч із потенційними інвесторами, про яких Олександр Симчишин уже розповідав у інтерв’ю «ВСІМ».
- Хмельницькому сміттєзвалищу майже 60 років і йому давно пора на пенсію. Ми налаштовані на те, щоб зрушити питання з місця. Умови, які пропонує нам польська сторона, цікаві для Хмельницького. Зробимо усе, щоб уникнути корупційних та бюрократичних складових, - заявив міський голова Олександр Симчишин.
Власник «CONTROL PROCESS» Томаш Вятр бачить перспективи і необхідність відкриття сміттєпереробного заводу в Україні.
- Технологія, яку ми використовуємо, дозволяє не лише вирішувати проблемо із сміттям і його переробкою, а й заробляти. Польща уже має чималий досвід у сміттєпереробці. Із ним ми готові поділитися з Україною, де кількість відходів постійно збільшується. Тому відкриття такого заводу є не лише прибутковою справою, а й необхідністю, - зазначив Томаш Вятр.
Поляки заявили, що завдяки відкриттю сміттєперобного в Хмельницькому з’являться додаткових 100-150 робочих місць. Їх кількість може зрости в разі необхідності збільшення потужностей заводу.
Для запуску заводу потрібно близько 30 мільйонів інвестицій. Так вважає керівник Нацпроекту «Чисте місто» Іван Олексієвець. Розповів він і про переваги відкриття заводу у Хмельницькому та його вартість. Він вважає, що для його запуску необхідно близько 30 мільйонів євро. За його словами місто має перевагу над іншими регіонами тому, що у нього під боком є готовий споживач кінцевого продукту - Кам’янець-Поідльський цементний завод. Його представники уже заявили, що готові купувати усі 50-60 тонн альтернативного палива, яке в перспективі може вироблятися із переробленого сміття. Ще однією перевагою, за словами Олексієвця, є те, що Хмельницький більше ніж інші готове до реалізації цього проекту. Необхідну земельну ділянку площею близько 5-6 гектарів уже придивилися в районі діючого сміттєзвалища.
Читайте також: На Хмельниччині переповнені полігони з відходами, 7 з них - у критичному стані
Хто і як має прибирати Хмельницький
Хмельницький «насмічує» за день 500 тонн
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.