Найбільший обмін полоненими: додому повернулися 230 українських захисників (ФОТО, ВІДЕО)
-
З них 225 чоловіків та 5 жінок.
-
А також шестеро цивільних.
Цей рік почався із гарних новин. У середу, 3 січня, відбувся найбільший обмін полоненими за весь час повномасштабного вторгнення. В Україну повернулися 230 українських захисників та захисниць. Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Більшість звільнених – чоловіки (225) та 5 жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, ще 11 – офіцери. Серед визволених представників Збройних Сил України – 130 (з них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та 6 цивільних, які були незаконно позбавлені волі.
Також серед повернутих були 182 оборонців, яких офіційно вважали військовополоненими (182 чоловік) та ще 48 захисників, яких вважали зниклими безвісти. Багато хто з них майже 2 роки провів у російському полоні. По поверненні на українські землі вони співали гімн своєї держави та закутувались в національні стяги.
Додому повернулася бойова медикиня зі складу 36-ої ОБрМП. Перебуваючи у неволі, вона принципово розмовляла українською мовою. Вороги декілька разів імітували її вивезення на обмін, але в результаті повертали назад до місця утримання.
Звільнили й семеро захисників острова Зміїний, музиканта військового оркестру, військовослужбовицю ЗСУ, яку росіяни позбавили волі під час перебування в декретній відпустці, нацгвардійців, які потрапили в полон, виконуючи свої обов’язки на ЧАЕС, цивільного викладача Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, оборонців Маріуполя. Нарешті вони побачать рідних.
Далі на них чекає медичний огляд, допомога з відновленням документів, карток та реабілітація.
Визволених зустрічав голова ГУР Кирило Буданов, член Координаційного штабу Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець, та секретар Координаційного штабу Дмитро Усов.
Активну участь у реалізації цього обміну взяли Об’єднані Арабські Емірати. Цей обмін став 49-им. До слова, досі найбільшим одночасним обміном військовополоненими вважався обмін 215 українців. Нагадаємо, його провели 22 вересня 2022 року. Останній обмін відбувся ще в серпні 2023 року. Тоді додому повернулися 22 українських оборонців. Загалом за час діяльності Координаційного штабу вдалося звільнити з полону вже 2 828 людей.
Читайте також:
-
Повернувся без ніг і без пальця: розвідник з Хмельниччини 13 днів провів в російському полоні
-
Полон, суд і довічне від окупантів: історія морпіха з Хмельниччини
-
Понад 500 днів полону: історія військового Владислава Годованюка з Кам’янця
-
Історії матерів з Хмельниччини, які чекають полонених синів додому
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Тамара Саницкая