До нового навчального року залишилося два тижні. Батьки активно збирають своїх дітей до школи. Однак, згідно нових положень, до навчального закладу можуть допустити не всіх. Мова йде про невакцинованих дітей. Сьогодні, 14 серпня, на сайті міністерства освіти з’явилося роз’яснення від МОН і МОЗ, яке відповідає на питання: “Чи будуть пускати невакцинованих дітей до садочків та шкіл”.
В ньому міністерка освіти Лілія Гриневич і виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я Уляна Супрун зазначили, що невакцинованих дітей до навчання таки не допустять. Навчальні заклади можуть на законних підставах відмовити дитині без щепленні у відвідуванні школи. Це їм дозволяє стаття 15 закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб».
Незважаючи на заборону міністерки невакцинована дитина поза навчальним процесом не залишиться. Для неї вже знайшли альтернативу.
«Якщо батьки відмовляються від вакцинації, вони мають право обрати альтернативну форму навчання - дистанційну чи індивідуальну. Держава в будь-якому випадку надасть доступ кожній дитині до шкільної освіти», - зазначила Гриневич.
Для цього батьки можуть написати заяву на керівника навчального закладу про переведення дитини на індивідуальну форму навчання.
Про нововведення у Хмельницькому ще не чули. Раніше школярів переводили на індивідуальну форму навчання лише за наявності певних довідок та медичних показів або з інших причин регламентованих положенням. Однак виконуюча обов’язки директора департаменту освіти Світлана Губай повідомляє, що рекомендацій міністерки будуть дотримуватися.
Дистанційну освіту у нас надає приватна школа “ThinkGlobal”. Це філія київської школи і навчання вони здійснюють лише на платній основі. Комунальних закладів із дистанційним навчанням у нашому місті немає. Індивідуальну освіту у нас можна отримувати при кожній школі. Вчителі школи складають графік і відвідують учнів на індивідуальній формі щодня. Єдине, що там трохи менше годин навчання на тиждень ніж у звичайній школі, - пояснила Світлана Губай.
Перед тим, як перевести дитину на домашнє навчання, в департаменті планують провести роз’яснювальну роботу з батьками. Ймовірно, до таких бесід будуть залучати медиків.
Ми звісно ж не відмовимо в індивідуальному навчанні, але використаємо всі шанси переконати батьків зробити дитині щеплення. Адже це важливо для її безпеки в першу чергу, - зазначила Світлана Губай.
Якщо із школами ситуація більш-менш зрозуміла, то для садочків альтернативи поки не знайшли. Відтак невакциновані діти сидітимуть вдома. Також Ульяна Супрун наголосила, що з наступного року, з введенням електронної медичної карти, за підроблені довідки про щеплення, буде передбачена кримінальна відповідальність.
«Не просіть лікарів діяти незаконно. Інакше відповідатимуть і вони, і ви», - пояснила Супрун.
Нагадаємо, що раніше Верховний суд України підтвердив, що садочки і школи мають право не допускати невакцинованих дітей до освітніх закладів. Постанову вищої судової інстанції в країні можна переглянути ТУТ.
Примітка: Супрун наголосила, що лікарні стовідсотково забезпечені вакцинами. Для дітей вони безкоштовні. У разі виникнення проблем зі щепленням, міністерка радить батькам звернутися до місцевого управління охорони здоров’я.
Друзі, а що ви думаєте про обов'язкову вакцинацію для дітей? Пишіть коментарі та голосуйте.
Чи має вакцинація бути обов'язковою для всіх дітей?
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Те кто желает тотальной вакцинации - разберитесь с понятием "коллективный иммунитет" и имеет ли оно под собой научную базу и как срабатывало в жизни в привитых коллективах.
І хто сказав, що люди без вакцин хворі? Тобто, людина якій ввели підшкірно вірус з тяжкими металами - здорова. Людина, якій ніякого ГЕ не вводили - хвора. Геніально.
І хто сказав, що люди без вакцин хворі? Тобто, людина якій ввели підшкірно вірус з тяжкими металами - здорова. Людина, якій ніякого ГЕ не вводили - хвора. Геніально.