Переселенців перевірятимуть на отримання неправомірної допомоги, — Мінреінтеграції

Відтепер перевірки для внутрішньо переміщених проходитимуть по новому.
Держава й надалі виплачуватиме грошову допомогу людям, котрі через війну вимушено залишили свої будинки, але тепер перевірятимуть їх по іншому. В Україні змінили алгоритм перевірок внутрішніх переселенців. Про це повідомляють у Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.
Віцепрем'єр-міністер Ірини Верещук зазначає, що тепер перевірятимуть переселенців лише за підозри на неправомірне отримання допомоги.
— Ми не можемо допустити жодної дискримінації внутрішніх переселенців. Людей повинні попереджати. Вони не зобов'язані цілодобово перебувати вдома лише для того, щоб не втратити грошову допомогу від держави, яка їм дуже потрібна. Перевірки повинні здійснюватися лише за підозри на неправомірне отримання допомоги, — пояснює Верещук.
У Мінреінтеграції пояснюють, що територіальні органи соціальних служб повинні попереджати переселенців про майбутній візит. Також під час відвідин вони мають скласти акт та повідомити людину про необхідність впродовж 10 днів відвідати орган соцзахисту населення та пройти ідентифікацію.
— І лише у разі неявки переселенцям можуть скасувати статус ВПО та припинити передбачені для них виплати, — зазначили в Міністерстві.
Також у відомстві нагадали, що позбутися статусу ВПО можна за таких умов:
-
якщо виїхати за кордон
-
повернутися на місце постійного проживання
-
своєчасно не повідомити про зміну фактичного місця проживання.
Які виплати передбачені переселенцям
Нагадаємо, державна фінансова допомога виплачується автоматично, а розмір виплат складає:
-
3 000 гривень — дітям та громадянам з інвалідністю
-
2 000 гривень — решті всіх громадян.
На соцдопомогу можуть розраховувати такі категорії громадян:
-
які виїхали з населених пунктів, включених до переліку територій, де ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окуповані
-
у яких залишилося непридатне для проживання або зруйноване житло і вони подали до 20 травня 2022 року заявку на відшкодування відповідних втрат, зокрема через портал "Дія"
-
які мають документальне підтвердження від органів місцевого самоврядування факту пошкодження чи знищення нерухомого майна через бойові дії, терористичні акти, диверсії, викликані російською агресією
-
хто отримував щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання станом на 24 лютого 2022 року
-
громадяни, які повторно перемістилися з тимчасово окупованих територій або територій, на яких ведуться бойові дії після 24 лютого 2022 року.
Додамо, що кількість ВПО у порівнянні з минулим роком знизилася майже у 12 разів.
Читайте також:
-
На Соборній за рік війни видали гумдопомоги майже 55 тисячам переселенців
-
На Хмельниччині видають виплати від ООН. Хто може їх отримати
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач38Треба не перевіряти,а просто давати харчі. І не тільки біженцям, але й місцевим, яких багато роботи. Але в нас гонять пароплавами мільйонами тон в Африку збіжжя, а свої виживайте як хочете.