“Пережили війну і знущання”: історії врятованих тварин у Старокостянтинові

“Пережили війну і знущання”: історії врятованих тварин у Старокостянтинові
  • Тут живуть врятовані тварини з Бучі, Запоріжжя та Донеччини, а також зраджені й покинуті людьми. 
  • У Старокостянтинові працює два притулки - для собак і котів. Розповідаємо історії чотирилапих і як їм можна допомогти.

Вони пережили знущання і жорстоке поводження, їх залишали на вулиці й рятували від обстрілів. Саме таку долю має більшість чотирилапих у притулку Старокостянтинова. Якщо раніше тут було 250 собак, то під час повномасштабної війни стало вже більше 600. А ще понад сотня котів. І їх кількість тільки збільшується.

Місцеві волонтери продовжують рятувати покинутих тварин і шукати їм нові сім’ї. Наразі потрібна допомога небайдужих. Дізнавайтесь, як долучитись. 

“Є тварини, які пережили страшне”

Про притулок у Старокостянтинові знають майже всі місцеві. Організація “Екозахист” працює з 2015, а сам притулок з’явився в місті п’ять років тому. Зараз тут понад шість сотень собак - зраджених, покинутих на ринку, прив’язаних до дерева, а також врятованих від війни. 

Відео дня

Волонтери розповідають, колись все почалось з покинутої собаки із 13 цуценятами, тоді їм шукали прихисток. 

-  Ми починали з мамочки і 13 песенят, який виганяли з одного підприємства нашого міста. Тварин не було де подіти, адже все вже було забите і собаками, і котами. Нам тимчасово виділили маленьку будівлю і так з’явився притулок, - розповідає голова ГО “Екозахист Старокостянтинів” Оксана Журба. 

Згодом люди дізнались про такий прихисток і почали масово залишати там чотирилапих. Якщо до війни там опікувались 250 собаками, то станом на зараз їх 634 і стає все більше. Багато тварин вивозять з “гарячих” точок і з-під обстрілів. До слова, минулого року сюди потрапили 17 собак з Бучі, які втратили господарів у знищеному окупантами місті. 


Оксана Журба каже, згодом до Старокостянтинова почали привозити чотирилапих з Костянтинівки, Запоріжжя. Зараз приймають евакуйованих тварин з Оріхова та Авдіївки. 

-  В притулку є тварини, які пережили страшне. Обстріли, потоп, непоодинокі випадки знущання, вивезення на вулицю, - додає зоозахисниця.

“Тваринам потрібні сім’ї і найшвидше”

Серед покинутих і врятованих тварин - не лише собаки. Окремо у місті працює й котячий притулок. Наразі там опікуються 140 хвостатими. Тут облаштовані вольєри, є приміщення й проведене водопостачання. 

Волонтери кажуть, люди часто безвідповідально ставляться до домашніх улюбленців. 
Наприклад, відмовляються стерилізувати і підкидають до притулку вагітних кішок. А далі зоозахисники мусять вирішувати долю тварин і шукати їм дім. 

-  Буває люди їдуть на ринок, везуть з собою котів і викидають чи залишають на вокзалі. Варто розуміти, що прилаштувати дорослих котів дуже важко. Люди не хочуть їх - беруть кошенят. Також буває, коли котів підкидають на собачий притулок, чим наражають їх на небезпеку. Були випадки, коли ми навіть зафіксували автомобіль, з якого викинули собаку під притулком. Або прив’язували старих собак до дерева. Часто знаходимо тварин на трасі, вони є скрізь, - додає Оксана Журба. 

Притулок функціонує за кошти волонтерів і небайдужих людей. Наприклад, з транспортуванням тварин від війни допомагає зоозахисна організація “UAnimals”, інколи - військові. 


Наразі тварин в цих прихистиках стає все більше. Тому не обійтись без підтримки небайдужих людей. Кошти йдуть на їжу, медичне обслуговування. Потреби завжди ростуть. 

Волонтери кажуть, тваринам потрібна допомога. Мова йде не лише про фінанси, хоча і без цього теж нікуди. Люди можуть за можливістю допомогти їжею, теплими речами, лежаками для собак чи котів, вживаним посудом або ж будівельними матеріалами. 

-  Вони не можуть все життя сидіти в притулку. Потрібно, щоб вони знаходили свої сім’ї і найшвидше, - кажуть волонтери. 

Майже щоденно зоозахисникам вдається прилаштувати одну тваринку. Всім їм потрібен дім і люблячі люди поруч. Тому мешканців просять уважніше придивитись до фото з чотирилапими. Раптом на них ви знайдете свого майбутнього друга. Переглянути сторінку притулку можна за посиланням. 

Як підтримати?

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up