Шестеро хмельничан порушили умови обсервації.
Вони покинули готель у столиці та повернулися на Хмельниччину.
Що кажуть у поліції?
Днями спецрейсом до України повернулися туристи із Катару та Балі. В аеропорту Бориспіль, куди прибув рейс, розгорнулася спецоперація по стриманню та вмовлянню туристів. Річ у тім, що вони заперечували проти обов'язкової обсервації у готелях столиці.
Пасажири заявляли, що рішення Кабміну про обсервацію було ухвалено, коли їхній літак уже був у небі. Зазначалося, що всі були від початку згодні на двотижневу самоізоляцію, і на аналізи прямо в аеропорту – але не на обсервацію в готелях.
Перемовини вели правоохоронці, прикордонники та представники кількох міністерств. В результаті туристів таки помістили на обов’язкову обсервацію до готелю “Козацький” у Києві. Однак вчора, 1 квітня, близько 60 осіб самовільно покинули готель та втекли з обсервації. Про це повідомили у Телеграм-каналі МОЗ. Згодом інформацію підтвердив заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.
Серед “втікачів” - 6 мешканців Хмельниччини. Про це сьогодні на брифінгу в ОДА повідомила заступниця голови адміністрації Оксана Ситницька. За її словами, контакти усіх прибулих встановлені. Наразі ними займається Нацполіція. Чи робили цим особам експрес або ПРЛ-тести - невідомо.
Як зазначив Антон Гаращенко, на порушників обсервації чекає покарання у вигляді штрафу від 17 до 34 тисяч гривень. Чи притягнули до відповідальності хмельничан, дізнавалися журналісти vsim.ua.
В ГУНП у Хмельницькій області підтвердили, що 6 пасажирів рейсу із Катару дійсно повернулися на територію Хмельниччини. Кожен з них наразі перебуває на самоізоляції вдома. В ГУНП не уточнюють, чи це мешканці області, чи жителі міста Хмельницького. Кажуть, що це розголошення особистих даних.
До відповідальності їх також наразі не притягнуто.
Коли з Києва надійдуть докази того, що ці особи дійсно порушили умови карантину та втекли з обсервації, тоді на них будуть складені протоколи про адміністративну відповідальність згідно із статтею 44 з позначкою 3 кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення правил щодо карантину людей). Поки таких доказів немає, за ними здійснює нагляд Нацполіції. Це все, що я можу повідомити по цих особах. Звідки вони - ми не уточнюємо, адже мова йде про нерозголошення персональних даних, - зазначила речниця ГУНП у Хмельницькій області Інна Глега.
У разі доведення провини хмельничан, їм таки загрожує штраф у розмірі від 17 до 34 тисяч гривень.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.