Програма підготовки хмельничан до національного супротиву: що запланували на 2023 рік

Програма підготовки хмельничан до національного супротиву: що запланували на 2023 рік
Фото з архіву
  • Під час повномасштабної війни в Хмельницькому почало діяти нове комунальне підприємство - “Навчально-тренувальний центр”. 

  • Чим займається заклад та що запланували на 2023 рік?

У міськраді затвердили програму підготовки населення до національного супротиву на 2022-2023 роки. Відповідне рішення оприлюднили на сайті Хмельницької міської ради 13 лютого. Дізнавайтеся, що запланували на цей рік.

Під час повномасштабної війни в Хмельницькому створили нове комунальне підприємство - “Навчально-тренувальний центр” міськради. Саме там займаються підготовкою населення до національного супротиву. Відповідні заходи почали проводити від лютого 2022 року. Тоді заклад готував до оборони міста добровольчі формування територіальної оборони. 

Директор “Навчально-тренувального центру” Олександр Сціборовський розповів про плани комунального підприємства на цей рік. Підготовку надаватимуть усім охочим хмельничанам за наступними напрямками:

Відео дня

Наразі триває підготовка до оснащення відповідних класів для вище перелічених занять. Так, на балансі комунального підприємства перебуває стрілецький тир по вулиці Березнева, 1. Цього року там мають провести ремонт для облаштування всіх необхідних умов для навчання. У тому числі - закупити навчально-матеріальне устаткування, включаючи навчальну зброю.

Коли саме хмельничани зможуть записатися на курси та про умови їхнього проходження, в навчально-тренувальному центрі обіцяють повідомити згодом. 

Крім того, до програми національного супротиву входять інші курси бойової підготовки. Олександр Сціборовський наголосив, що вони передбачені для представників тероборони. 

- Ми готували оборону міста минулого року. У лютому хмельничани стали об’єднуватися в добровольчі формування територіальної громади. Керівників добровольчих формувань затверджував командуючий Сил тероборони України. Саме таким людям видавалася зброя й з ними проводилися заняття. Тож курси з бойової підготовки, передбачені на цей рік, проводитимуться саме для них, - пояснює Олександр Сціборовський. 

Наразі “Навчально-тренувальний центр” продовжує проводити навчання з працівниками комунальних підприємств Хмельницького. Заняття відбуваються на базах таких установ. Заклад також надає методичну допомогу вчителям, які викладають предмет “Захист України”.

Раніше ми вам розповідали про проведення занять для 11-класників на базі навчально-тренувального центру. Цьогоріч вирішили, що юнакам і дівчатам вкрай необхідно більше практичного відпрацювання. Тому для учнів 11-х класів закладів загальної середньої та професійної освіти почали спробували проводити в полігонно-польових умовах. Більше про це дізнавайтеся в окремому матеріалі.

Читайте також: У Хмельницькому показали тир для школярів за 98 тисяч. Як він працює (ФОТО, ВІДЕО)

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (2)
  • Віталій Українець

    Кожен военкомат може відправити на фронт 10-20 військових з кожного району.На їх місце стануть покалічені військові та цивільні.
  • Алина Воронюк

    Слава Україні і ЗСУ

keyboard_arrow_up