Рада продовжила воєнний стан в Україні ще на 90 днів

Рада продовжила воєнний стан в Україні ще на 90 днів

Це вже вшосте в Уряді продовжили воєнний стан та загальну мобілізацію.

У вівторок, 7 лютого, Верховна Рада схвалила 2 законопроекти про продовження строку дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації. Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.

— Парламент схвалив закон №8419 про Указ Президента про продовження строку дії воєнного стану, — написав він. 

За таке рішення проголосували 348 народних депутатів. Тож, дію воєнного стану продовжили із 19 лютого ще на 90 днів.

Відео дня

Железняк уточнив, що це вже шосте голосування від початку повномасштабного вторгнення. До цього Рада вже схвалювала подібні рішення: 24 лютого, 15 березня, 21 квітня, 15 серпня і 16 листопада.

 

Разом з тим, Парламент схвалив закони №8420 про укази президента щодо продовження терміну дії загальної мобілізації. «За» проголосували 344 народні обранці. Також з 19 лютого та ще на 90 днів.

 

Обмеження під час воєнного стану

Які обмеження передбачені режимом воєнного стану:

Зазначимо, що під час дії воєнного стану не можуть бути обмежені повноваження судів, органів та установ системи правосуддя. Також воєнний стан не може бути підставою для застосування тортур, жорсткого поводження чи покарання, що принижує гідність.

Чому воєнний стан і мобілізацію продовжують на 90 днів

В Україні вдруге за час повномасштабної війни продовжили воєнний стан не на 30 днів, а одразу на 90. На “24 Каналі” пояснюють, що це гранично можливий період продовження воєнного стану, але кількість продовжень не обмежена.

Ще у травні, коли президент Володимир Зеленський вперше запропонував продовжити воєнний стан на 90 днів, нардеп Федір Веніславський пояснив, що у такого рішення є кілька аспектів. Перший — стратегічний. Адже наступ потребує значно більше часу, ніж оборона.

Другий — юридичний. Він полягає у тому, що за кожне продовження воєнного стану представники України в ООН повинні доповідати генсеку організації, оскільки цей режим передбачає обмеження певних конституційних прав та свобод громадян. Відтак, необхідність щомісяця доповідати в ООН відпала.  

Мобілізація ж зараз є необхідною для укомплектування Збройних Сил України та для ротації тих, хто зараз захищає нашу державу на фронті. Відповідно, якщо тривають бойові дії, то й призов теж повинен тривати.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
  • Щось як відміняти конституцію і права людини то зразу всі голосують,а як приймати жорсті закони проти корупції то немає й слова.Вкрали на їжі у захисників мільярди і мовчать.Суки хай вам ті гроші йдуть на ваші вінки,а вашим рідним на ліки!
  • Марія Володимирівна Кундис
    То хай та рада разом із своїми родичами і йде воювати .
  • Наташа Гуцол
    Хай верховна рада і їх рідні йдуть і воюють, повідправляли своїх за кордон а наші мають за них воювати.Понаїдали пуза і мордяки.
  • Алла Василівна
    Настав час віддати борг державі тим,хто добре дякуючи їй розжився,бо скоро лише вони і залишаться!

keyboard_arrow_up