Субсидії, виплати військовим, переселенцям, оновлення для водіїв: усі зміни з 1 лютого для хмельничан

-
Ми дібрали для вас всі оновлення, які торкнуться пересічних мешканців з 1 числа останнього місяця зими.
-
Розповімо детально про нарахування субсидій, виплати "бойових" військовослужбовцям, виплати для ВПО, коли запрацює обмін лампочок, про нові автомобільні номери та нові правила перевірки на сп'яніння, а також чи можна вже замовити автономери онлайн.
Новий місяць — нові правила? Із 1 лютого в Україні знову буде ряд змін. Якщо коротко, то запровадили нові правила виплат субсидій та нарешті таки можна буде отримати безкоштовні LED-лампи. Також нововведення будуть при виплаті “бойових” військовослужбовцям, допомоги для переселенців та зміни для власників авто. Розповідає про головні з них.
Субсидії — по “новому”
Пенсійний фонд України скасував безготівкову грошову виплату пільг, тобто субсидії в лютому не нараховуватимуть автоматично. Про це повідомляє Суспільне.
Це означає, що відтепер субсидії приходитимуть лише в грошовій формі. Вносити оплату за комуналку необхідно буде самостійно, використовуючи кошти, що надходять від держави на спеціальний банківський рахунок у Ощадбанку або через відділення Укрпошти.
Субсидії пенсіонерам виплачуватимуться на їхні пенсійні рахунки у банках або разом із виплатою пенсії на Укрпошті.
Тож щоб сплатити комунальну платіжку з 1 лютого потрібно буде отримати кошти від держави та компенсувати ними частину суми. Також доставлення субсидій додому, як було раніше, скасовується для всіх, окрім пенсіонерів.
Як перевірити інформацію про субсидію:
-
відкрити сайт з даними Єдиного державного реєстру отримувачів субсидій за посиланням
-
вказати чітку адресу помешкання (область, населений пункт, вулицю, номер будинку, квартиру)
-
далі сайт згенерує інформацію про субсидію для конкретного домогосподарства: розмір і період, на який її призначено.
Виплати переселенцям
З 1 лютого 2023 року уточнюються категорії переселенців, які мають право на одержання допомоги на проживання. Про це повідомляє Мінреінтеграції. Йдеться про ВПО:
-
які перемістилися з тимчасово окупованих територій
-
з територій, де ведуться бойові дії
-
які мають зруйноване або непридатне для проживання житло внаслідок пошкодження та подали заявку на відшкодування втрат до 20 травня 2022 року через портал «Дія»
-
мають документальне підтвердження факту пошкодження чи знищення нерухомості внаслідок бойових дій та військової російської агресії
-
були ВПО до 24 лютого 2022 року
-
станом на 24 лютого отримували щомісячну адресну допомогу ВПО для покриття витрат на проживання
-
після 24 лютого 2022 року повторно перемістилися з СОТ чи територій, на яких ведуться бойові дії.
Таким чином, виплат можуть позбавити тих, хто переїхав на Захід України з районів, де раніше велися бойові дії (Київ, Суми, Чернігів тощо) і у кого житло залишилося недоторканим. Також невідомо, чи буде зараховано до території, де ведуться бойові дії, Миколаїв чи Харків, які зазнають сильних обстрілів. Крім того, з лютого 2023 року допомога надаватиметься через один місяць (тобто з 1 квітня — за лютий).
Виплати “бойових” військовим
З 1 лютого 2023 року змінили порядок виплат додаткової грошової винагороди військовослужбовцям Сил оборони України та співробітникам системи МВС. Відтак “бойові” отримуватимуть тепер не всі, проте основне грошове забезпечення зросте. Це передбачено змінами, затвердженими постановою Кабміну від 20 січня 2023 року №43, до іншої постанови – від 28 лютого 2022-го №168.
У Міноборони України пояснюють, розмір винагороди військовим, які перебувають на передовій, не змінюється. Це стосується також сімей полонених та зниклих безвісти.
Тепер виплати залежатимуть від районів перебування військовослужбовців, складності та специфіки бойових чи спеціальних завдань, які вони виконують.
Кого торкнуться зміни:
-
військовослужбовців та співробітників системи МВС, які перебувають поза зоною бойових дій у різних регіонах України
-
строковиків і курсантів військових вишів
-
офіцерів управлінь і штабів, а також деяких інших категорій.
— Станом на зараз усі військовослужбовці, включно зі строковиками та курсантами, у різних регіонах України отримують додаткову грошову винагороду у фіксованому розмірі 30 тисяч гривень. Водночас бійці, які, ризикуючи життям, виконують завдання в районах бойових дій, але не беруть безпосередньої участі в боях з противником, отримують абсолютно такі ж самі додаткові виплати, – кажуть в МОУ.
Водночас з 1 лютого збільшується щомісячне (основне) грошове забезпечення (без додаткової винагороди) військовослужбовців таким чином, щоб мінімальний його рівень для бійців ЗСУ, Нацгвардії та Держприкордонслужби становив не менше 20 100 гривень, а для ДСНС та Нацполіції – не менше 17 000 гривень.
Обмін лампочок
Також з 1 лютого українці зможуть таки безкоштовно замінити старі розжарювальні лампи на нові LED-лампи. У тестовому режимі проект почав працювати ще з 16 січня. Та передбачається, що в лютому він вже повноцінно функціонуватиме. А до кінця місяця LED-лампи дійдуть навіть до найменших сіл.
Можливість подати заявку в Дії стане доступною для всіх українців. Процес обміну буде здійснюватись у відділеннях "Укрпошти". Буде як попередня реєстрація, так і можливість отримання LED-ламп без реєстрації (в цьому випадку лише при їх наявності).
Для тих, хто бажає зареєструватись, випустили ось таку відеоінструкцію:
Нові автомобільні номери
Наказ МВС № 814 про Зміни до Вимог до державних номерних знаків транспортних засобів передбачає, що на номерних знаках автівок, які оформлятимуть онлайн та через додаток “Дія”, замість перших двох літер, які позначають регіон, використовуватимуть нові позначення:
-
"ED", "DC" – якщо транспортні засоби оформлені у електронному кабінеті водія функціональної підсистеми Єдиного державного реєстру єдиної інформаційної системи МВС
-
"DI", "PD" – якщо авто оформлювали через Єдиний державний веб-портал електронних послуг, зокрема із використанням "Дії".
Більше про це читайте в матеріалі В Україні з'являться нові автомобільні номери: як позначатимуть знаки
Нові правила перевірки на сп’яніння
Процес перевірки водіїв на сп’яніння в Україні змінили. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук. Тепер він має проходити за участі двох свідків або під відеозапис. Також нове правило поширюватиметься на перевірку наркотичного сп’яніння та вплив лікарських засобів, які знижують увагу та швидкість реакції за кермом.
Допустимий рівень алкоголю в крові ― до 0,2 проміле. Штрафи за водіння в нетверезому стані не мінялися з 2021 року ― 17 тисяч гривень та позбавлення прав на рік. Повторне порушення тягне 34 тисяч гривень штрафу та позбавлення прав на 3 роки.
Замовлення номерів авто онлайн
Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик анонсував замовлення автомобільних номерів онлайн. Послуга стане доступною в Електронному кабінеті водія, як і більшість дійсних.
— В Електронному кабінеті водія можна буде перевірити доступність для замовлення і одразу замовити і оплатити виготовлення індивідуального номерного знака. Індивідуальні номерні знаки — це комбінація символів або може бути і графічний елемент. Наприклад, знак зі своїм іменем або зі своїм прізвищем чи з назвою і логотипом компанії, ― пояснив Рудик.
Воєнний стан
Найважливіше, що слід знати:
-
24 лютого в Україні запровадили воєнний стан та загальну мобілізацію через повномасштабне вторгнення Росії.
-
Рада 16 листопада 2022 року продовжила дію воєнного стану в країні на три місяці, тобто до 19 лютого 2023 року. Однак скоріш за все воєнний стан продовжать знову ще на 90 днів.
-
Також згідно із Законом "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану" додаткових вихідних українці не матимуть, як мінімум, до закінчення воєнного стану.
Більше про вихідні, робочі та свята в лютому читайте в матеріалі Вихідні та свята у лютому 2023: скільки відпочиватимуть хмельничани
Раніше ми розповідали якою буде погода в лютому. Синоптики зробили перші прогнози того, що готує для жителів області останній місяць зими. Ми зібрали прогнози народних синоптиків та погодних інформерів. Детальний прогноз на місяць читайте в матеріалі Морози чи потепління: прогноз погоди на лютий по Хмельниччині.
Читайте також:
-
Вихідні та свята у лютому 2023: скільки відпочиватимуть хмельничани
-
Морози чи потепління: прогноз погоди на лютий по Хмельниччині
-
Магнітні бурі у лютому 2023: коли їх чекати та як вберегти здоров’я
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Володимир РоменЗ одного боку, розумію це, бо гроші в країні не безкінечні, але ж коли стільки корупційних скандалів, просто зриватись на військових в час війни, це тупо. Мінімізують стимул та натхнення.
-
Читач50Я бачу наша влада вже зовсім знахабніла! Мій чоловік військовий. Не в частині, а на виїзді Зах України. В нас мала дитина, я в декреті звісно що не працюю. Ціни ростуть, а зарплату все зменшують і зменшують. За кого і за що воювати?! Я вже сама не хочу такої країни. Яка мотивація для воєнних. Кажете в тилу, а чому не враховується коли вони збивають ракети. Коли в них бойові чергування?! Але мій чоловік навіть частково не в бойових діях. Захист неба це вже неактуально?! Кого хвалити тупого презедента і весь уряд який з ним. А з недоторканих осіб зняли зарплати?????!!!! Соромно! Мій чоловік сам пішов ще на початку війни і я була згідна бо вірила, що в нас все мінятиметься на краще і люди не виживатимуть як завжди. Мало того що все купив за свої гроші бо нічого нормального не дають. Звісно вони не повинні заробляти, як на передовій. Там і так колосальна різниця. Але не ці копійки і так не вистачає на повноцінне життя. Щоб ці тварі які приймають такі закони жили так як простий народ, а то і гірше!
-
Читач49Я бачу наша влада вже зовсім знахабніла! Мій чоловік військовий. Не в частині, а на виїзді Зах України. В нас мала дитина, я в декреті звісно що не працюю. Ціни ростуть, а зарплату все зменшують і зменшують. За кого і за що воювати?! Я вже сама не хочу такої країни. Яка мотивація для воєнних. Кажете в тилу, а чому не враховується коли вони збивають ракети. Коли в них бойові чергування?! Але мій чоловік навіть частково не в бойових діях. Захист неба це вже неактуально?! Кого хвалити тупого презедента і весь уряд який з ним. А з недоторканих осіб зняли зарплати?????!!!! Соромно! Мій чоловік сам пішов ще на початку війни і я була згідна бо вірила, що в нас все мінятиметься на краще і люди не виживатимуть як завжди. Мало того що все купив за свої гроші бо нічого нормального не дають. Звісно вони не повинні заробляти, як на передовій. Там і так колосальна різниця. Але не ці копійки і так не вистачає на повноцінне життя. Щоб ці тварі які приймають такі закони жили так як простий народ, а то і гірше!
-
Ирина ВеселовськаНе підтримую не всі можуть дозволити собі проїзд в маршрутках особливо пенсіонери тай інші люди які отримують малу зарплатню