Щоб не нашкодити: яку інформацію про полонених не можна оприлюднювати. Поради Мінреінтеграції

Щоб не нашкодити: яку інформацію про полонених не можна оприлюднювати. Поради Мінреінтеграції
  • Шахраї можуть вимагати в рідні грошей за нібито визволення захисника з полону. 

  • А зайва інформація в мережі може нашкодити полоненому.

Умови війни потребують особливого ставлення до особистих даних. Ворог використовує будь-яку можливість отримати інформацію про захисників. Так, в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими зазначають про велику кількість випадків, коли російські спецслужби, під виглядом уповноважених державних служб або “громадських організацій”, виходили на зв’язок з родинами наших захисників. 

Свої звернення пояснювали нібито метою “надати інформацію” про військового, або “сприяти визволенню з полону”. Але! В кожному із цих випадків передача будь-якої інформації жодним чином не допомагала нашим військовим, які опинились в біді.

Тож Національне інформаційне бюро при Мінреінтеграції нагадує, що зайва публічність може ускладнити процес повернення військовополонених. 

Відео дня

Це також може стати причиною завищених вимог до обміну конкретної людини або привернути увагу шахраїв до рідних полоненого, які можуть вимагати гроші з родини за нібито його визволення з полону.  

Яку інформацію поширювати не можна

Аби не нашкодити військовополоненим і цивільним заручникам, не поширюйте:  

Пам’ятайте:  

До слова, повідомити Націнформбюро про те, що людина потрапила у ворожий полон можна, зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 чи скориставшись чат-ботом.

Нагадаємо, що робити якщо втратили зв'язок з рідними і не знаєте де вони перебувають. Для цього слід скористатися алгоритмом дій та переліком сервісів з матеріалу Як і де шукати зниклих, загиблих чи полонених під час війни

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up