Беруть прізвища своїх обранців, а після розлучення повертають дівочі. Тому до РАЦСу жінки приходять частіше. "Приміряти на себе" нові імені можна скільки завгодно. Але платити з кожним разом треба вдесятеро більше.
Носити ім’я відомої людини чи поміняти глузливе прізвище на інше. При народжені батьки ретельно обирають ім’я своїй дитині. При цьому хмельничани намагаються бути оригінальними. Можливо, саме тому у Хмельницькому охочих змінити ім’я, яке дали батьки, небагато.
Більша частина переходить на інші прізвища, а зовсім маленький відсоток бере собі інакше ім’я. Як розповідає «ВСІМ» заступник начальника відділу РАЦСу Тетяни Доброріз, це пов’язано з різними обставинами. Переважно – розлучення.
- Частіше жінки йдуть до РАЦСу – міняють своє прізвище на обранця, а потім після розлучення повертають дівоче. Кількість людей, які звертаються з такими питаннями, щороку майже однакова. Поміняти ім’я чи прізвище може лише громадянин України з 16 років, - каже Тетяна Доброріз.
Як виявилось, змінювати можна скільки завгодно, обмежень немає. Окрім по батькові. Поки це заборонено, хіба у випадку, коли ім’я змінює сам батько. Держмито становить - 5 гривень 10 копійок.
Хмельничани, які хочуть змінити прізвище чи ім’я, звертаються до РАЦСу. Якщо подати заяву на одруження можна у будь-якому відділі, то в цьому випадку – лише за місцем проживання. Чекати місяць.
Окрім заяви, потрібно: свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб чи розірвання, про народження дітей (при потребі), фотокартка і квитанція про сплату держмита.
Далі хмельничанам видають свідоцтво про зміну імені. На першій сторінці паспорта ставиться відмітка про те, що його потрібно замінити.
Після подачі документів триває перевірка. Усі потрібні матеріали опрацьовує поліція. Лише після цього дають дозвіл. Але не всім. Заявник обов'язково має бути громадянином України і не бути судимим.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.