Селищна рада у Наркевичах передала фермеру землі скіфських курганів

Селищна рада у Наркевичах передала фермеру землі скіфських курганів
Фото ілюстративне
 • Курганний могильник — це землі ІІ-І тисячоліття до н.е. 

 • Вартість цх земель сягає 4 мільйонів гривень. 

Наркевицька селищна рада передала історичні землі у користування місцевому фермеру. Мова йде про пам’ятку археології місцевого значення. Це курганний могильник із трьох курганів ІІ-І тисячоліття до н.е. Він розташований на території територіальної громади. 

У обласній прокуратурі повідомляють, що ця історико-культурна пам'ятка перебуває під особливою охороною держави. Землі під нею не можна передавати у власність чи користування.

Але попри законодавчу заборону, селищна рада, не маючи на те підстав, передала земельну ділянку в користування місцевому жителю. Він отримав ці землі для ведення фермерського господарства. Згодом відчужив їх у комунальну власність під видом земель сільськогосподарського призначення.

Відео дня

Аби не допустити знищення пам’ятки, прокурори подали судовий позов. У ньому зобов’язували селищну раду повернути землю у державну власність. До слова, вартість цих історичних земель оцінюють у понад 4 мільйони гривень. 

Під час судового розгляду селищна рада визнала позов та добровільно повернула скіфський курган у власність держави.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (6)
 • Evgenij Martyniuk

  А він їх розкопає…ненароком…а там!..
 • Руслан Ковальчук

  В славному місті над Бугом також є така доісторична місцина! І не зважаючи на рішення Хмельницької міської ради та вимоги громадськості  теперішня влада аж ніяк не хоче "розпрощатися " з таким ласим шматком землі на Проспекті Миру! Звернення про виконання своїх же рішень повністю ігнорується! Все-все потрібно заграбати для своїх рідненьких. Дали ж дозвіл всупереч Закону на будівництво на території Військового кладовища , та ще й як хитро! О так буде щей із курганами! Агов, владо! Cкажіть що я помиляюся?!
 • Андрей Кузнецов

  Панують...😊
 • Наталія Анішкіна

  Це не рада це депутати так вирішили, вони відповідальність все рівно нізащо не несуть. Не путайте

keyboard_arrow_up