Симчишин просить безкоштовно передати протезний завод у комунальну власність. З якою метою?

Симчишин просить безкоштовно передати протезний завод у комунальну власність. З якою метою?
Фото з системи «Prozorro. Продажі»
 • Підприємство хочуть продати, аби нові власники його модернізували. Аукціон призначили на середу, 18 жовтня. 

 • Але мер Хмельницького заявив, що міська влада готова дати підприємству новий імпульс. Розповідаємо подробиці. 

На початку жовтня в обласному центрі виставили на продаж Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство. Заклад розташований на вулиці Чорновола у мікрорайоні Ракове. Стартова вартість установи складає майже 49,5 мільйона гривень. А сам аукціон запланували на 18 жовтня. 

У Фонді державного майна зазначили, що через зростання попиту український протезний ринок має постійно модернізуватися. А державним підприємствам все складніше працювати і конкурувати з приватними виробниками, які технологічно прогресивніші. 

— За таких ринкових умов приватизація безумовно дозволить їм (державним підприємствам — прим. авт.) зберегти виробництво, кваліфікований персонал, а також освоїти нові технології і наростити виробничі потужності, — йдеться у повідомленні.

Відео дня

Про це ми детально розповідали у матеріалах:

Сьогодні, 17 жовтня, стало відомо, що мер Хмельницького Олександр Симчишин звернувся до керівників Фонду державного майна України та Регіонального відділення Фонду державного майна України по Вінницькій та Хмельницькій областях. Він просить безоплатно передати Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство в комунальну власність. 

— Все просто: ми висловили свою готовність забрати його (протезний завод — ред.) із державної у комунальну власність і зберегти повністю профіль. Аби спробувати дати життєвоважливому підприємству новий імпульс у розвитку і забезпечувати поранених ветеранів, — прокоментував для vsim.ua Олександр Симчишин. 

Що відомо про підприємство

Хмельницьке державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство засноване понад 30 років тому. Нині воно виготовляє таку продукцію:

Установа не тільки виготовляє все це за індивідуальним замовленням, а й проводить сервісне обслуговування та ремонт. Люди можуть отримувати засоби як за власні гроші, так і за бюджетні, маючи відповідне направлення (для пільгових категорій). Про це йдеться на сайті підприємства.

Крім того, на підприємстві діє реабілітаційне відділення. Там пацієнтам проводять комплексну реабілітацію та навчання користуванню допоміжними засобами. Зокрема, є й стаціонарне відділення, де всю цю допомогу можна отримати під час постійного перебування. Це єдине таке підприємство у Хмельницькій області. Послуги для ветеранів російсько-української війни установа надає від 2014 року.

Станом на середину цього року підприємство мало 47 працівників. Боргів у підприємства налічується майже 4,2 мільйона гривень. При цьому понад 7,3 мільйона гривень винні самому підприємству.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (19)
 • Валентина Гребеля

  Завод в даний час потрібен державі як ніколи-чому тротуари можемо модернізувати ,а завод ні?????
 • Константин Лентяйко

  Ага...модернізують...на метал поріжуть і розберуть все...як і інші приватизовані підприємства...може місто його запустить..може
 • Валентина Евдохович

  Такий завод потрібен Україні.
  Його потрібно розвивати.
 • Dale Chip

  Розбійники ...

keyboard_arrow_up