Сморід і стовп диму. Хмельничани знову скаржаться на паліїв трави і листя

Сморід і стовп диму. Хмельничани знову скаржаться на паліїв трави і листя
  • Щойно почалась осінь, як вулиці міста заполонив сморід диму.

  • На паліїв сухої трави вже неодноразово скаржаться хмельничани.

  • Що у Хмельницькому роблять з порушниками і які суми штрафів?

З настанням вечора, в повітрі відчутно запах паленого. Забороняють, постійно попереджають і лякають “кругленькими” штрафами. Але все марно. На паліїв сухої трави і листя продовжують скаржитись хмельничани. Ситуація повторюється з року в рік. 

Хмельничан Дмитро мешкає у мікрорайоні Ракове. Чоловік нарікає, як тільки настане вечір, в повітрі стоїть нестерпний запах диму. Вчора, 24 вересня, до одного з таких порушників довелось викликати поліцію. 

- Ввечері я гуляв з дитиною по приватному сектору в Раковому. Почув сморід і побачив, звідки йде стовп диму. Викликав поліцію. Вони приїхали за 10 хвилин. Сфотографував і  їм показав. Від того диму в мікрорайоні часто немає як дихати і завжди просочується цим смородом випраний одяг, - каже Дмитро.

Відео дня

Таких випадків багато ледь не в кожному мікрорайоні. Попри суворі заборони, люди продовжують розводити багаття і спалювати суху рослинність. Та часто хмельничани просто не звертаються до поліції. Вважають це неефективним. 

Раніше ми розповідали, що саме з початком осені починають надходити перші скарги містян на паліїв рослинності.  Яка ситуація зараз: чи бачать їх і як притягують до відповідальності? 

У Хмельницькому в цьому напрямку працюють і працівники “Муніципальної дружини”. Вони також виявляють порушників. 

- Відпрацьовуємо це питання. Наразі проводиться профілактична робота. Йде також активне інформування населення. Якщо є свідки, тобто люди, які готові свідчити - складаємо протокол на правопорушників, - пояснює директор МКП “Муніципальна дружина” Роман Цимбалюк. 

Додамо також, що раніше в Хмельницькому намагались боротись із паліями за допомогою дрона. Так відстежували точне місце, де палять. До прикладу, за місяць такої “боротьби” тоді вдалось оформили близько 30 правопорушників, на яких склали адміністративні матеріали.

Наразі, як додає Роман Цимбалюк, будуть думати над тим, чи є доцільність і підстави використовувати дрон у зв’язку з воєнним станом. 

Що загрожує паліям по закону?

Відповідно до статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, штраф за порушення вимог пожежної безпеки - від 3 060 до 6 120 гривень для громадян і від 15 300 до 21 420 - для посадових осіб.

Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, тягнуть за собою таке покарання: від 6 120 до 12 240 гривень штрафу і на посадових осіб - від 21 420 до 30 600 гривень.

Також мешканцям нагадують про зміни, які посилюють відповідальність за злочини в умовах воєнного стану.  Наприклад, спалювання сухої рослинності будуть прирівнювати до "диверсії". За це загрожує від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Нагадаємо, хмельничани можуть скаржитись на паліїв на 102 або ж за номером гарячої лінії 15-80.

Читайте також:

По той бік каналізації Хмельницького. Перевірили, що відбувається після змиття води в унітазі

 

 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (3)
  • Микола Макаров

    Вот мені старому цікаво кажуть що палять трави листя.запитаня де та трава яку косять ціле літо листя ще на деревах.і ще хто таке придумав щоби ціле літо скошування трави.це великий вплив на природу тому що на траві повинна бути роса яка потім випаруєця і очищає повітря .а так остаєця одна пилюка .так до чого ми ідемо.
  • 007

    Котельні що працюють на соломі і опалюють багатоповерхівки також треба штрафувати, тдизель-потяги також штрафувати,  місцеве сміттєзвалище також оштрафувати, так як вони більше шкоди за один рік приносять ніж палії трави за городній сезон
  • Федір Коноплянко

    О ,цих палюнів треба штрафувати причому жрстко ,к серпні вночі  так чадили зо на вулиці неможливо було знаходитись все синє і в горлі дере від диму і при тому що жара була 40 градусів.

keyboard_arrow_up