“Справа Рудика": чому хмельницького бізнесмена не визнали винним у п’яному водінні

“Справа Рудика": чому хмельницького бізнесмена не визнали винним у п’яному водінні
Фото proskuriv.khm.gov.ua
 • Відомого у місті бізнесмена Івана Рудика оформили за водіння авто у нетверезому стані.
 • Суд закрив справу. Там надали пояснення, чому прийняли таке рішення.
 • Патрульні запевняють, що зробили правильно і водія мали визнати винним.

“Якщо його прізвище Рудик, то не притягнуть до відповідальності”, “Рудику можна, а іншим нє?”... Прізвище хмельницького бізнесмена Івана Рудика останніми днями все частіше з`являється в коментарях у соцмрережах. Згадують його і читачі на сайті vsim.ua.

Привід для цього в них один - чоловіка не визнали винним у водінні в стані алкогольного сп’яніння. Хтось з цього приводу обурюється, а хтось насміхається з рішення суду. Чому ж так вирішили в Хмельницькому міськрайонному суді і що про це каже патрульна поліція?

Як все починалося

Суботній вечір 26 жовтня 2018 року - тоді хмельницькі патрульні отримали повідомлення про “Land Rover”, який порушив ПДР на Кам’янецькій, підрізав зустрічний автомобіль і нецензурно вилаявся на іншого водія. Це, як розповідали правоохоронці, стало причиною зупинки “Land Rover”. За його кермом був 69-річний Іван Рудик - керівником агрофірми “Проскурів” і головою наглядової ради в ПАТ “Проскурів”, акціями якого володіє.

У ході розмови патрульні запідозрили, що водій перебуває у стані алкогольного сп’яніння. За даними поліції, з ротової порожнини чоловіка був відчутний різкий запах алкоголю та були помітні сліди почервоніння на обличчі. Від проходження огляду за допомогою приладу “Драгер” водій відмовився, що стало причиною до складення протоколу.

27 листопада суд почав розгляд так званої “справи Рудика”. Там представили дані з відеореєстратора патрульної поліції. Показали, що чоловік спочатку погоджувався на медичну експертизу, а потім різко відмовився від своїх слів. На відео видно, як патрульні пояснили Івану Рудику, що відмова від проходження "Драгера" є підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення. Протокол оформили за участю двох свідків. Проте Івану Рудику не сподобався зовнішній вигляд чоловіків. Він назвав свідків “бомжами” та вступив у словесну перепалку з поліцейськими.

Посоромився дути в “Драгер”

Друге засідання відбулося 5 грудня. Того дня допитали лікаря. Виявилося, що Іван Рудик все ж пройшов огляд на стан сп’яніння. Але зробив це самостійно без поліцейських. Оглянув його медик Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1, яка знаходиться в Скаржинцях. Результат огляду - водій був тверезим. Ось що тоді говорив лікар про Івана Рудика.

Антон Гринькевич та Юлія Шафікова.

 - Абсолютно адекватний стан, як зараз пам’ятаю. Спокійний, без будь-яких ознак сп’яніння, тому в мене не було ніяких сумнівів та питань. Жодний візуальних ознак сп’яніння я не помітив. Було лише помітно гіперемію обличчя (почервоніння), але лише з цього робити висновок про те, що людина п’яна не можна. Він сидів поруч зі мною за одним столом і запаху від нього я не почув, - розповів лікар нарколог Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1 Антон Гринькевич.

На другому, як і першому, засіданні Івана Рудика не було. Та свою позицію він все ж висловив. Зробив він це через клопотання. Зачитувала його адвокат бізнесмена Юлія Шафікова.

 - Я порушень правил дорожнього руху не допускав, поліція здійснила зупинку абсолютно безпідставно. Я у стані алкогольного сп’яніння не перебував. І на їхню пропозицію пройти огляд на місці погоджувався, але просив врахувати мій вік, соціальне становище у суспільстві. Попросив ступити з дороги на 80 метрів, бо поруч з місцем зупинки був розташований офіс ПАТ “Проскурів”, де я є керівником понад 45 років і в цьому районі мене всі знають, а тому мені було би соромно, будучи абсолютно невинним проходити тестування на дорозі. Але мені було відмовлено. Будучи впевненим у своїй невинуватості я погоджувався проїхати в медичний заклад, але рахую, що їм цього було не потрібно, вони мене чомусь не почули, провокували на конфлікт і тому відеозапис про це відсутній. Поводився я з працівниками поліції ввічливо, їх не провокував. Після складання протоколу з особою, якій поліція передала керування моїм автомобілем, я з власної ініціативи, з метою доведення своєї невинуватості поїхав у Хмельницький наркологічний диспансер, щоб пройти медичний огляд. До мене вийшов лікар і повідомив, що огляд вже тиждень як роблять тільки в Хмельницькій обласній психіатричній лікарні №1. Далі я поїхав у село Скаржинці, де лікар провів мені обстеження та встановив відсутність алкогольного сп’яніння. Від часу зупинки та до освідування я нікуди не заїжджав і винним себе не вважаю та прошу справу проти мене закрити.

Пояснення суду

15 січня 2019 року рішенням Хмельницького міськрайонного суду було закрито провадження  за відсутністю події і складу правопорушення за частиною 1 статті 130 КУпАП. Чому суддя Тетяна Бацуца вирішила саме так? Аргументи надала речник суду Алла Плінська:

Тетяна Бацуца.
 • Допитані в судовому засіданні інспектори не змогли  чітко пояснити суду передбачену законом підставу для зупинки  транспортного засобу. При цьому, один з них суду пояснив, що з водієм не спілкувався, запах  алкоголю від нього не чув, будь-яких інших ознак не виявляв, про ознаки дізнався від колеги, однак чув, що чоловік заперечував, що вживав спиртні напої.

 • Інший інспектор підтвердив, що водій заперечував, що вживав спиртні напої, про що вказав в протоколі, однак  працівники поліції не забезпечили його доставку в медичний заклад, що в такому випадку передбачено чинним законодавством.

 • Судом досліджено в судовому засіданні записи відеофіксації обставин  зупинки транспортного засобу з якого слідує, що водій неодноразово вказує, що спиртних напоїв не вживав, поведінка є адекватною.

 • Судом також було допитано лікаря Хмельницької обласної психіатричної лікарні №1, що проводив огляд водія, який самостійно звернувся в лікарню і підтвердив, що  показ алкотестера «Драгер» дорівнював 0, тобто водій був абсолютно тверезим. При цьому лікар виключив, що працівники поліції могли виявити ознаки алкоголю у водія, оскільки в той день  показник алкотестера мав би зовсім інший показник.

 • Суд не прийняв до уваги вказану в протоколі про адміністративне правопорушення ознаку  алкогольного сп’яніння – «почервоніння очей», оскільки відповідно до Інструкції така ознака не є ознакою алкогольного  сп’яніння.

Позиція патрульної поліції

Після оголошення рішення про невинуватість Івана Рудика з’явилася публічна реакція патрульної поліції. На своїй сторінці у Фейсбук її озвучив речник УПП Роман Мартинюк. Він навів факти, через які суд мав прийняти інше рішення (наводимо текст дослівно і без правок):

 • Факт1: Чоловік відмовився пройти огляд на стан сп'яніння, як на місці зупинки так і в медичному закладі.
 • Факт2: Не існує примусового механізму чи обов'язку доставки водія на освідування до медичного закладу, якщо водій відмовляється — він несе відповідальність відповідно до ст.130 КУпАП за порушення п.2.5.ПДР України.
 • Факт3: Водій сам вирішив "пройти" огляд після оформлення на нього протоколу, причому без присутності патрульних та після спливу 2-х годин часу з моменту виявлення ознак алкогольного сп'яніння (всупереч нормам чинного законодавства!!! ОТЖЕ СУД ВЗАГАЛІ НЕ МАВ ПРАВА ДОЛУЧАТИ ДО МАТЕРІАЛІВ СПРАВИ ВИСНОВОК ЛІКАРЯ, БО ВІН Є НЕДОПУСТИМИМ ДОКАЗОМ, АДЖЕ ЗДОБУТИЙ З ПОРУШЕННЯМ ЧИННОГО ЗАКОНОДАВСТВА.)
 • Факт4: Патрульні склали протокол за відмову від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння (що є самостійним складом порушення за частиною 1 статті 130 КУпАП), а не за керування в стані сп'яніння. Тому доводити факт сп'яніння водія і не потрібно, а факт відмови підтвердили два свідка та відеозапис.
 • Факт5: Причина зупинки — інформація від очевидців, що водій порушує ПДР, що є підставою для зупинки відповідно до ЗУ "Про національну поліцію". Більше того, недоведеність причини зупинки не виключає складу іншого адміністративного правопорушення в діях водія виявленого після зупинки.

Виходить, що кожна сторона має свої аргументи і докази. Але вагомішими, як бачимо, вони виявилися у Івана Рудика та його захисту. Провадження стосовно чоловіка закрили. Слідкуйте за життям Хмельницького на vsim.ua.

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (25)
 • Маріна

  Невельмишановному   Роману. Коротко поясню чому - НЕ .
  а) 4 вересня 2017 р. був факт затримання  інспектора Управління патрульної  поліції Хмельницької обл., з ваших  слів дійсно мав  місце , про – те  теж з ваших слів  без фамілії , тут же не дуже справедливими устами перекидаєте на прокуратуру мол все вирішує вона . Хто це Вона ?
  б) Малолітня дівчинка  отруїлась . А тут Роман знову  хоче свою  владу показати , він же речник ,і кого речник ? Правильно , патрульної поліції .
  І  понеслись вказівки всім  засобам масової  інформації , друкуйте , показуйте фото малолітньої дівчинки , вона ж алкоголем отруїлась ! Добре що грамотні журналісти трохи  вам розуму та професійності додали .
  Романе , ви мабуть закохались бути підтанцовщиком  в керівника поліції ,фамілія якого складається із трьох букв .
  Ісус мав чотири букви , то він став спасителем людства . Я коли дізналась , що керівником поліції став представник столиці , та  ще фамілія із трьох  букв , то подумала, що ця людина має  професійність , порядність , і буде служити реформам та нації в цілому , в тому числі не буде порушувати Закон України .
  Хочу вам статисту прес секретарю по секрету сказати , попросіть свого патрона ,нехай  дасть відповідь на скаргу  Рудика І. Л. датовану 29 жовтня 2018 року.
  Я думаю ,керівник  державного органу мав би вчасно відреагувати на скаргу . До речі , вам треба памятати , що ви всі живите  за рахунок   платників податків , а  ПАТ «ПРОСКУРІВ » платить в рік 40 000 000 консолідованого  податку державі .
  Не шановний Пан в вашому  писанні  п’ятий  пункт щось говорить  про очевидців , то  ви  зайдіть ще до одного вашого пана Красюн Артура Вікторовича моб. ном. Тел : (097)402-40-18 нехай Артур розкриє вам тайну  змови проти Рудика І. Л.  та нехай вам розкаже ,хто йому дав усну вказівку ……
  Дух  істини   світ не може прийняти , якщо не бачить , не знає його.
                                                                                     ( Т. Г. Шевченко )
  Приснилося диво.
  Чудне якесь!.. таке тілько
  Сниться юродивим
  Та п’яницям. Не здивуйте,
  Брати любі, милі,
  Що не своє розказав вам,
  А те, що приснилось…
      Не шукайте, не питайте
      Того, що немає
      І на небі, а не тілько
      На чужому полі…
   В своїй хаті своя й правда,
   І сила, і воля.
  І ще від себе . Ви пане Романе , мали купатись в правді , а  сталося , те , що сталося. Спитати вас хочеться куди ви котитесь? Брехня біля вас вже точиться . За що ми з вами боремось ?
  І на останок законе прохання до вас від  колективу ПАТ « ПРОСКУРІВ»  та від виборців депутата II скликання Верховної Ради України Рудика І. Л.  Попросіть  пробачення !
 • Василь Побережний

  Реформа суддів пройшла успішно. Всіх вітаю це перемога!
 • Олег Подковський

  Серйозний чоловік
 • Andrey Demedes

  Патрульні не змогли довести у суді, що колишній народний депутат та бізнесмен Іван Рудик керував автомобілем з ознаками алкогольного сп’яніння. Про це повідомила прес-секретар Хмельницького міськрайонного суду Алла Плінська. За її словами, на судовий розгляд справи патрульні поліцейські не давали всіх епізодів відеофіксації події та не пояснили причини зупинку водія.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
13:15 На війні загинули двоє Героїв з Шепетівщини 12:15 “Cкажіть “Чіз”: проходьте тест до дня фотографії 11:45 У Старокостянтинові в юнака серед білого дня вкрали понад 8 тисяч 11:12 У Хмельницькому на «зебрі» збили пішохода: чоловіка шпиталізували Від читача 09:54 Нормативно-правові акти ворога - нікчемні! 10:55 У боях з окупантами загинув Дмитро Ямчук з Шепетівщини 10:01 ТОП-5 десертів з яблук на Спаса 09:47 Хмельницький буде без води через аварію на Чернилівці 09:01 Яблучний Спас: історія, традиції, прикмети та чого не можна робити у свято 22:00 У Деражні збирають речі для дітей з соціально-незахищених сімей 21:45 На Хмельниччині зменшилася кількість щеплених від правця та дифтерії 21:05 Переселенцям на Хмельниччині надають нову грошову допомогу 20:45 Збираємо кошик на Яблучний Спас: що освятити в храмі 20:45 Пасічник з Двірця передав воїнам на передову 50 л меду 20:10 Мешканець Староконстянтинівщини вирощував на городі коноплю 19:35 Лісівники Кам’янеччини заготовили 3 тони горобини 19:05 У Ярмолинцях облаштовують соціальну пральню 18:45 Століття відзначила мешканка Кам’янець-Подільщини 18:38 Аграріям запропонували нову концепцію держпідтримки під час війни: деталі (пресслужба С.Лабазюка) 18:10 Хмельничан кличуть на толоку в Мартинківці
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up