Станції якості повітря запрацюють у Хмельницькому

-
Подібний проєкт вже діє у Києві, Львові та Одесі.
-
Станції встановлять безплатно на 10 локаціях.
-
Як подати заявку на розміщення такої станції в себе вдома?
Українська команда розробників ЛУН Місто AIR планує встановити в Хмельницькому 10 нових приладів для вимірювання якості повітря. Про це повідомляють на сайті міської ради.
Бюджету Хмельницького станції не коштуватимуть ні копійки. Містяни зможуть подати заявку на встановлення станції у себе.
Подібні мережі станцій якості повітря вже працюють у Києві, Львові та Одесі. Невдовзі до системи приєднаються 5 міст заходу України – Хмельницький, а також Івано-Франківськ, Тернопіль, Ужгород, Чернівці.
Станції встановлять у містян-волонтерів, які зголосяться допомогти спостерігати за якістю повітря. Пропозиція може зацікавити тих, хто любить різні технічні новинки.
Як подати заявку на встановлення станції в себе?
Щоб подати заявку на встановлення станції, потрібно заповнити форму тут. Її розглянуть і, якщо локація підходить, нададуть станцію.
Станції громадської мережі розроблені завдяки співпраці з науковцями Київського національного університету імені Т. Шевченка. Прилади вимірюватимуть концентрацію наддрібних часточок, а також температуру, вологість і тиск.
Хмельничани будуть знати рівень забруднення повітря через автомобільні викиди та значні пожежі. Стежити за показниками станцій у Хмельницькому можна буде в реальному часі на інтерактивній карті та у Telegram- і Viber-ботах.
"Під час війни ми маємо фіксувати всі злочини росії й зокрема екологічні. Наша система допоможе у цьому. Загалом якість повітря є важливою завжди, адже забруднене повітря загострює та провокує серцево-судинні, легеневі, респіраторні захворювання, негативно впливає навіть на психічне здоровʼя", – каже Анна Денисенко, кураторка ЛУН Місто AIR.
Запуск мережі у Хмельницькому запланований на осінь 2022 року.
Нагадаємо, станції спостереження за якістю повітря встановили у Львові 21 квітня 2021 року. Про те, як це відбувалось, дізнавайтесь детальніше з відео:
Читайте також:
-
Сморід у Хмельницькому: пояснення та причини неприємного запаху
-
Мертва риба та нові результати дослідження води в Південному Бузі
-
Хмельничан просять тимчасово не купатися у Південному Бузі: що сталося
-
У міськраді пояснили можливу причину загибелі риби на Південному Бузі
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Читач18Якщо станції будуть показувати що повітря забруднене, то як його планують очищати?
-
Людмила КрукНе сумніваюсь,що вже є люди,які будуть це робити.PutnickFree reply Людмила Крукну споживання електроенергії там невелике, але може приблизно 10 КВт/г вийти, хто електромобілі заряджає для тих несуттєво, а хто в дешевший тариф попадає і може за ліміт вийти, тому таке щастя не дуже потрібне