У міськраді пояснили можливу причину загибелі риби на Південному Бузі

- Наприкінці травня у Південному Бузі помітили мертву рибу.
- Хмельничани коментували, що риба загинула через шкідливі скиди у воду.
- Фахівці відібрали аналізи води. Про що кажуть результати?
Рибу, яка плаває біля берега догори пузом, хмельничани помітили ще наприкінці травня і зафільмували інцидент. Тоді світлини і відео з’явились у соцмережах. У коментарях під фото з мертвою рибою люди висловлювали свої припущення. Більшість казали, що це результат скидання токсичних відходів вище за течією. Наприклад, потрапляння у воду викидів хімічних речовин. Та справжню причину загибелі мали встановити після відібраних аналізів. Які ж результати?
За коментарем журналістка “ВСІМ” Анастасія Бевз звернулась до управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста. Там обіцяли повідомити результати аналізів, які відібрали 20 травня.
За словами керівника управління Олександра Лукова, перевіряли інформацію, чи могла риба загинути внаслідок потрапляння у воду шкідливих скидів. Для цього проводили аналізи відразу у двох різних лабораторіях. Та виявилось, що вода у Південному Бузі була у нормальному стані і залишається такою. Про що свідчить початок купального сезону.
- Аналізи проведені у двох лабораторіях, в тому числі і перед початком купального сезону: у лабораторному центрі при комунальному підприємстві “Парки і сквери”. Також паралельно замовили аналізи води у Держпродспоживслужбі другою лабораторією. В обох випадках вода нормальна, придатна для купання. Результати води в нормі. Тому можливо риба загинула від якого віруса.
Як пояснює Олександр Луков, точної причини загибелі не змогли встановити. Впевнені лише, що причина не у забруднюючих речовинах. Мовляв, для більш точного результату потрібно було провести не лише аналізи води.
- На аналізи риби потрібно, щоб риба була напівжива або напівмертва. На жаль, риба була вже загибла і аналізи не проводили. Тому можливо причиною став вірус. Зараз вода нормальна. І більше таких фактів загибелі не спостерігаємо. Обходимо, дивимось - ніде немає. Остання загибель риби в Бузі була кілька років тому через скид. Зараз обстежили все - ніяких скидів немає. Якщо скид, то гине вся риба - і мілка, і доросла, і мала. А тут всі як на підбір були однакові. Тому причина точно не в забруднюючих речовинах, - каже керівник управління з питань екології та контролю за благоустроєм міста
Нагадаємо, у Департаменті інфрастуктури підготували проєкти щодо очищення і оздоровлення річок. Зокрема, запланували три етапи: розчистку Південного Бугу, річки Кудрянки від Кам’янецької, а також перекидання стоку річки Плоска за дамбу Південного Бугу.
Читайте також:
- Сміттєпереробний завод та Палац спорту в Хмельницькому: яка ситуація зараз і що далі
- У Хмельницькому очищують хлорелою Південний Буг (ФОТО)
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” в рамках реалізації грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Юра Козленкокисень води пірали
-
Святослав СавицькийВи хочете щоб установи які дали дозвіл на початок купального сезону показали забруднення річки
-
Тарас ТвердохлібЯк можна дітей там купати люди.....
-
Милая СкандалисткаЦієї весни річка була ніби жирною плівкою вкрита