Мертва риба та нові результати дослідження води в Південному Бузі

- Екологи прозвітували про якість води в районі міського пляжу.
- Кажуть, показники кисню перевищені.
- Тим часом, містяни й надалі знаходять мертві рибини, які плавають пузом догори та виставляють в соцмережах.
Щороку у Хмельницькому гине риба в Південному Бузі та цвіте вода. Цьогоріч вперше таку картину помітили ще в травні. Тоді екологи провели дослідження та припустили, що риба могла загинути від якогось віруса.
Нещодавно хмельничани знову повідомили про масову загибель риби на правому березі Південного Бугу в Хмельницькому. Державні інспектори з охорони навколишнього природного середовища оглянули той берег водосховища та з’ясували, що вода має зеленкуватий колір та специфічний запах. Відтак, відібрали проби для аналізу. Тоді ж в екоінспекції зазначили, що з кожним роком наші річки все більше “задихаються” від нестачі кисню. Як наслідок, річкам дедалі важче справлятися із забрудненнями, а рибам у водоймах дедалі важче виживати.
Мешканців міста попросили не купатися в Південному Бузі через вдвічі перевищену кількість кишкових паличок.
Які результати досліджень
26 липня в обласному центрі контролю та профілактики хвороб повідомили про результати лабораторних досліджень води у Бузі. Кажуть, проби брали в районі міського пляжу.
— Від 25 липня 2022 зберігається перевищення по показниках БСК5 та ХСК. Показник що характеризує вміст кишкової палички (ЛКП) в допустимих межах. Колі-фаги в нормі, патогенні мікроорганізми (в т.ч. сальмонели чи шигели) не виявлені, — заявляють в Центрі.
Довідка: БСК5 — біохімічне споживання кисню, це кількість кисню в міліграмах, потрібна для окиснення органічних речовин, що містяться в 1 літрі води, аеробними бактеріями до СО2 і Н2О впродовж 5 діб без доступу повітря і світла.
Таким чином, БСК5 — важливий екологічний показник стану природних водойм. За високого вмісту органічних речовин у воді швидко розмножуються аеробні бактерії, для життєдіяльності яких необхідний кисень. Це може зумовити зниження вмісту розчиненого кисню, створити гіпоксичні умови і загибель окремих видів організмів.
ХСК — це хімічне споживання кисню, визначається як кількість кисню, яка необхідна для хімічного окислення в одиниці об’єму води органічних і мінеральних речовин.
Тим часом, хмельничани вже другий день поспіль викладають в мережу відео дохлої риби.
— Отак-от, рєбята, купайтеся в Бугу. Водичка хороша, нормальна. Товстолоби-зомбі плавають. Будете плавати з товстолобами разом. Хороша вода в Бугу, канєшно, хороша, — коментують місцеві на відео.
Що кажуть хмельничани
У відповідь містяни в коментарях скаржаться на екологів, владу та розповідають, що їм ніде купатися.
- Жара ... Задуха .. падає вода ... Їй не хватає кисню через те так... + Всяка хімія, що стікає
- Скиньте хтось Симчишину на пошту, отримаємо ще одну нагороду «найкомфортнішого міста»
- Там деякі мами купають зовсім малих дівчаток голяка. Жах!
- Жах де екологи сан.епідем служби? Це не нормально!!!!
- Там після купання можна стати мутантом.
- А раніше ще років 25 тому, яка гарна річка була, течія, вода прозора та глибоко було...На співочому полі фонтани були вздовж річки.....
- З рибою не тільки в Бугу проблеми. На ставку в Малашівцях така ж проблема з мертвою рибою.
- Ще на початку літа писали скільки там мільйонів гривень виділили на очищення Буга? А тепер питання нафіга?
- Так чистили недавно? Скільки списали бабла на чистку і підготовку Південного Бугу до пляжного сезону?
- Це вже не річка, а відстійник гівна останніх років з 12 і ніхто не бачить нічого.
- А що ви хотіли? Зливають різне гівно з промисловості( це було б доре якщо тільки гівно) це вже давно не річка а лужа з хімікатів. А людей запевняють що беруть аналізи в все добре))). Типу-від старості померла))) . Я собаку навіть там би не купав,бо облазить шерсть. А дітей взагалі туда не можна пускати,це тупо хімікатами наповненна лужа!!!!! Але все добре , на паперах,і в карманах шелестить))). Це вам привиділось.
Нагадаємо, цьогоріч для очищення води у Хмельницьке водосховище внесли 50 кілограмів пасти водорості хлорели.
А у Департаменті інфрастуктури підготували проєкти щодо очищення і оздоровлення річок. Зокрема, запланували три етапи: розчистку Південного Бугу, річки Кудрянки від Кам’янецької, а також перекидання стоку річки Плоска за дамбу Південного Бугу.
Читайте також:
-
Хмельничан просять тимчасово не купатися у Південному Бузі: що сталося
-
У міськраді пояснили можливу причину загибелі риби на Південному Бузі
-
Сморід у Хмельницькому: пояснення та причини неприємного запаху
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
-
Юлія ПобережнаЧиста вода у Південному Бузі??? Ні, не чули...
-
Віктор ШляховийА в нашому місті є екологи??? Якщо так то чому Буг - третя за розмірами річка України , просто засрани!??? В озеро, що на озерній уже більше року тече вода з автомийок!!! Нещодавно, усе місто залишалось від жахливого смороду! Нахєра Нам такі екологи!!!
-
Юрій ГудокНовачку привіт. Їм нормально
-
Olena LabchukТо купатися? Чи не купатися? Не можна прямо написати у статті?