Сторічна церква з батьківщини “Щедрика” перейде до ПЦУ

Сторічна церква з батьківщини “Щедрика” перейде до ПЦУ
Тут і далі фото - зі сторінки благочинного Володимира Ковальчука
 • Храм знаходиться в селі Підлісці на Ізяславщині.
 • Мешканці села більшістю голосів прийняли рішення приєднатися до ПЦУ.

Петро-Павлівський храм у селі Підлісці, що на Ізяславщині має довгу історію. Церкву було збудовано ще в 1913 році. Подейкують, що звідси родом і славнозвісний “Щедрик” Миколи Леонтовича. За од­ні­єю з вер­сій, ві­до­мий ком­по­зи­тор Леонтович впер­ше по­чув щед­рівку в се­лі Під­лісці (Ізяс­лавсь­ко­го району). Звідси ро­дом була дружина ви­дат­но­го ук­ра­їнсь­ко­го ком­по­зи­то­ра Клав­дія Ле­он­то­вич, яка до за­між­жя писалась Жов­тке­вич.

Храм у Під­ліс­цях бу­ду­вав, ймо­вір­но бать­­ко Клав­дії Жов­тке­вич — свя­ще­ник Фе­ра­понт. Є версії, що вінчання Леонтовичів також пройшло в Петро-Павлівському храмі, а сам Ферапонт міг бути тут же і похований. У Підлісцях на цвинтарі навіть лишився зруйнований надгробок дружини священика Ферапонта Жолткевича Олександри, матері Клавдії Жолткевич.

Нещодавно віряни Підліської громади вирішили вийти з московського патріархату та перейти до Православної Церкви України. В суботу, 14 травня, на сході села громада більшістю голосів підтримала перехід, повідомляє благочинний Помісної церкви України Володимир Ковальчук. Тож у церкві святих апостолів Петра та Павла невдовзі розпочнуть перші богослужіння в складі ПЦУ. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі (492)
 • Степан Пидгородецкий

  Збоченцi, якi вирiшили послужити сатанi! Ввесь непотрiб переходить до пцу, а ряди УПЦ все чистiшi.
 • Александр Богомазюк

  А для чого приєднуватись а для надійності, що Ад забезпечений на 100 відсотків
 • Lyudmila Lysovik

  Амінь.
  Всевишній РОД українців
  Господь з нами
 • Pavel Perehrest

  хоч ці порозумнішали

19:17 У студентів може розпочатись навчання вже у серпні, - Шмигаль 18:02 Спека набирає оберти: погода на тиждень у Хмельницькому 17:02 Батьки отримали орден сина, який загинув в перший день війни photo_camera 16:12 Підробляли горілку і цигарки: правоохоронці викрили підпільний цех photo_camera Від читача 14:10 Вступ на навчання до факультету математики, фізики і комп'ютерних наук Вінницького педагогічного університету ім. М. Коцюбинського 15:38 “Великий шрам на серці військової частини”. Хмельницький попрощався із загиблими ракетниками photo_camera 14:29 "Укрпошта" повідомляє про дату виходу нової марки з літаком "Мрія" 13:23 На Шепетівщині патрульні спіймали 9 п'яних водіїв за одну добу 12:40 «Не мовчіть»: у ворожому полоні хмельничанка Тетяна Васильченко photo_camera 11:32 Понад 700 тисяч гривень за зрубаний ліс: Укрзалізниця сплатила за шкоду, завдану Волочиській громаді 10:05 Дві ворожі ракети збили над Хмельницькою областю 09:18 У Хмельницькому запрацював центр "Я-Маріуполь": куди звертатись по допомогу photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up