Сторічна церква з батьківщини “Щедрика” перейде до ПЦУ

Сторічна церква з батьківщини “Щедрика” перейде до ПЦУ
Тут і далі фото - зі сторінки благочинного Володимира Ковальчука
 • Храм знаходиться в селі Підлісці на Ізяславщині.
 • Мешканці села більшістю голосів прийняли рішення приєднатися до ПЦУ.

Петро-Павлівський храм у селі Підлісці, що на Ізяславщині має довгу історію. Церкву було збудовано ще в 1913 році. Подейкують, що звідси родом і славнозвісний “Щедрик” Миколи Леонтовича. За од­ні­єю з вер­сій, ві­до­мий ком­по­зи­тор Леонтович впер­ше по­чув щед­рівку в се­лі Під­лісці (Ізяс­лавсь­ко­го району). Звідси ро­дом була дружина ви­дат­но­го ук­ра­їнсь­ко­го ком­по­зи­то­ра Клав­дія Ле­он­то­вич, яка до за­між­жя писалась Жов­тке­вич.

Храм у Під­ліс­цях бу­ду­вав, ймо­вір­но бать­­ко Клав­дії Жов­тке­вич — свя­ще­ник Фе­ра­понт. Є версії, що вінчання Леонтовичів також пройшло в Петро-Павлівському храмі, а сам Ферапонт міг бути тут же і похований. У Підлісцях на цвинтарі навіть лишився зруйнований надгробок дружини священика Ферапонта Жолткевича Олександри, матері Клавдії Жолткевич.

Відео дня

Нещодавно віряни Підліської громади вирішили вийти з московського патріархату та перейти до Православної Церкви України. В суботу, 14 травня, на сході села громада більшістю голосів підтримала перехід, повідомляє благочинний Помісної церкви України Володимир Ковальчук. Тож у церкві святих апостолів Петра та Павла невдовзі розпочнуть перші богослужіння в складі ПЦУ. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (492)
 • Степан Пидгородецкий

  Збоченцi, якi вирiшили послужити сатанi! Ввесь непотрiб переходить до пцу, а ряди УПЦ все чистiшi.
 • Александр Богомазюк

  А для чого приєднуватись а для надійності, що Ад забезпечений на 100 відсотків
 • Lyudmila Lysovik

  Амінь.
  Всевишній РОД українців
  Господь з нами
 • Pavel Perehrest

  хоч ці порозумнішали

keyboard_arrow_up