Мерія тріумфує. Через суд забудовника зобов’язали знести п’ятиповерхівку на березі Південного Бугу. Але радіти зарано. ПП «Ультрасервіс» вже готує апеляцію. А юристи кажуть - радикальна позиція влади може «витягнути» декілька мільйонів з бюджету Хмельницького.
Господарський суд 25 квітня задовольнив позов міської ради. Дана ділянка належить до земель водного фонду і будівництво бази відпочинку тут не дозволене законом. І тепер ПП «Ультрасервіс» має знести свою недобудову. За власний рахунок. Але робити з себе крайнього забудовник не дасть. Має намір судитися з владою допоки їх не залишать у спокої.
- Правда на нашій стороні. Ми пройдемо всі інстанції для того, щоб це довести, - прокоментувала «ВСІМ» засновник ПП «Ультрасервсіс» Ольга Плейзор.
«Ми будуємо законно»
Рішення про знесення будівлі суддя виголошував без присутності сторони відповідача. Захисник забудовника на засідання не з’явився. Свою відсутність пояснив тим, що у цей же час був призначений допит по даній справі, але в іншому суді. Адвокат ПП «Ультрасервіс» Валентин Лучковський розповів «ВСІМ», що він хотів перенести засідання, але клопотання було відхилено. Тому позицію забудовника у залі суду ніхто не почув. Журналістам «ВСІМ» вдалося зв’язатися із засновником ПП «Ультрасервсіс» Ольгою Плейзор. Жінка була небагатослівна, але дала чітко зрозуміти, що руйнувати будинок не збирається. Рішення суду планують оскаржувати.
- Чому суд вирішив, що будівництво було самочинним, зрозуміти не можемо. Підстав для цього не було, - каже адвокат ПП «Ультрасервіс» Валентин Лучковський. - Ми ж не прийшли просто на пляж і почали там щось будувати. Маємо для цього всі документи. І брали ми їх не в Петьки чи Федьки. Ми отримали їх в відповідних державних органах та органах місцевого самоврядування. Ми не починали будівництва, поки не отримали всіх документів. На збір витратили близько 2 років.
Домовитися? Ні в якому разі
В «Ультрасервісі» кажуть - неодноразово намагались знайти спільну мову із керівництвом міста. Та усі спроби хоча б поговорити з посадовцями були марними. В підприємстві не відкидають варіанту, що з мером вдасться зустрітися та домовитися. Але яким чином – не зрозуміло. Валентин Лучковський вважає, що місто від їхнього об’єкту тільки виграє. Мовляв, нова база відпочинку та до 2 мільйонів на розвиток інфраструктури міста – це бонус, який отримає Хмельницький в разі успішного завершення проекту «Ультрасервісу». У мерії шукати компроміс із своїм судовим опонентом не будуть. Про це заявив заступник міського голови Хмельницького Андрій Бондаренко.
- Це землі водного фонду. Тому домовлятися про щось немає сенсу. Ми виступаємо лише за знесення будівлі. І робити це «Ультрасервіс» має за власні кошти, - прокоментував Андрій Бондаренко.
«Позов прокуратури – нам на руку»
Але не знесенням єдиним. Прокуратура добивається скасування рішення міської ради від 31.10.2012 року про надання в оренду ПП «Ультрасервіс» земельної ділянки розміром 0,38 га. Відповідний позов уже надійшов до суду. В ньому також йдеться про вимогу повернути землю в комунальну власність у попередньому стані. Адвокат «Ультрасервісу» вважає, що такий позов підприємству лише «на руку».
- Якщо це визнають, то буде взагалі красота. Ми відразу подамо позов про відшкодування збитків. «Ультрасервіс» будував, коли мав всі документи. Виходить, що неправомірними були дії не наші, а міської влади. Раз незаконно – будьте добрі відшкодовуйте збитки. А це не з кишень амбітних чиновників, а з бюджету.
При такому розвитку подій міський бюджет Хмельницького може втратити близько 30 мільйонів гривень. Саме стільки, за словами Валентина Лучковського, було вкладено в будівництво.
Пізно шукати винного
Зруйнують недобудовану базу чи ні – вирішуватимуть судді. Але якщо міська рада в кінцевому результаті виграє усі суди, то може постати питання, хто буде зносити.
Чому? Про це журналістам «ВСІМ» розповів адвокат Андрій Сітніков, який спеціалізується на будівельних справах.
- Припустимо, що рішення господарського суду набирає чинності. Тоді постає питання, хто відшкодовуватиме затрати. Адже до моменту його прийняття діяльність підприємства була законною. Усі документи для початку будівництва вони мали, - каже Андрій Сітніков. – Дана ситуація – правова колізія. Якщо міська влада виграє всі суди, то може в майбутньому зіткнутися із великими проблемами. Є можливість того, що підприємство, припустимо, стане банкрутом. І демонтувати будівлю йому не буде за що. А рішення суду потрібно виконувати.
Адвокат каже - сторонам варто віднайти компроміс. Мовляв, пізно вже судитися. Робити це потрібно було на старті процесу. Ще до того, як над річкою виросла будівля.
Будувати не перестануть
Повний текст рішення господарського суду Хмельницької області буде складений до 29 квітня. З того дня «Ультрасервіс» матиме 10 днів для оскарження. А поки забудовник роботи не припиняє. Між іншим, дану справу розглядають також у Рівному. Ще на першому засіданні в господарському суді Хмельницької області позивач подав клопотання про призупинення будівництва на час розгляду. Суддя відмовив і міська рада вирішила оскаржити рішення у Рівненському апеляційному господарському суді. Ухвали поки немає.
Яким буде розвиток подій в історії по скандальній забудові, дізнавайтесь, слідкуючи за оновленнями разом із «ВСІМ».Витяг із публічної кадастрової карти. На карті позначена ділянка, де будує ПП "Ультрасервіс".
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.