У Хмельницькому можуть зупинити 151 ліфт. Якщо ЖЕКи програють суд

У Хмельницькому можуть зупинити 151 ліфт. Якщо ЖЕКи програють суд
Ліфт на Подільській, 12 - один з тих, які мали б зупинити
  • Через порушення правил безпеки суд зобов’язав відключити ліфти у хмельницьких багатоповерхівках.
  • Та зупиняти підйомники ЖЕКи не збираються і вже подали апеляцію.
  • Якщо суд програють, то ліфти, яким більше 25 років, відключать.

Ще у жовтні інспектори Держпраці проводили планову перевірку в хмельницьких ЖЕКах. Саме тоді вони виявили неточності у паспортах ліфтів. Кажуть, що комунальники не отримали дозвіл на подальшу експлуатацію підйомників після того, як закінчився граничний термін у 25 років.

Порушення правил безпеки знайшли у ліфтах, які знаходяться на балансі ЖЕКу № 1 і ЖЕКу № 5. З позовом управління Держпраці звернулось до суду. Він виніс рішення зупинити 151 ліфт. Не працювати підйомники мали б до того часу, поки комунальники не проведуть експертну оцінку для них.

В управлінні ЖКГ кажуть, що ліфти-ветерани перевіряло СРБП “Хмельницькліфт”, яке і займається обслуговуванням підйомників. Їхні фахівці проводили експертизу для підйомників і продовжили їхній термін експлуатації ще на 5 років.

- Вони знайшли два порушення. Те, що ЖЕКи не отримали дозвіл на експлуатацію ліфтів і те, що ліфти, яким більше 25 років, не пройшли позачерговий огляд. Але ліфти не потребують повторного дозволу на експлуатацію, бо їм його видавали ще як тільки вони запрацювали. Також вони не зауважили, що експертизу ми робили. “Хмельницькліфт” має право її проводити, - пояснює заступник начальника управління ЖКГ Хмельницької міськради Володимир Путін.

Обидва хмельницькі ЖЕКи, яких зобов’язали відключити ліфти, вже подали апеляційні скарги до суду. Зупиняти роботу 151 ліфта не планують. Чекають рішення.

- Поки нам ще не призначили розгляд справи. Але як тільки буде рішення апеляційного суду, будемо його виконувати. Сподіваємось, що виграємо. Але якщо програємо, тоді і будемо змушені відключити ліфти, - каже Володимир Путін.

Аби дізнатись, чи зупинять ліфти у хмельницьких багатоповерхівках, слідкуйте за оновленнями на vsim.ua. 

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Хмельницького за сьогодні
10:53 На Шепетівщині через вибух невідомого предмета постраждав 11-річний хлопчик 10:01 Польсько-українські відносини: спільне звернення журналістів двох держав 10:00 Ціни на пальне у Хмельницькому (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 09:47 У Дунаївцях демонтували останнього Леніна в Україні Від читача 22:37 Чемпіонат світу з футболу 2026: прогнози експертів. Огляд ЗМІ 09:00 Курс валют у Хмельницькому на сьогодні, 23 червня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ) 21:01 На Хмельниччині 23 червня очікується негода: прогнозують грози та шквали 20:25 Відключення світла у Хмельницькому 23 червня: у списку 155 вулиць (АДРЕСИ) 19:46 Майже у 16 разів вище норми: на Хмельниччині спіймали нетверезого водія 19:09 На Шепетівщині набирають поліцейських для роботи у школах 18:41 На Хмельниччині через спеку запровадили обмеження для вантажівок 18:07 У Хмельницькому 25-річна жінка випала з четвертого поверху: що відомо 17:39 «На щиті» — четверо воїнів з Хмельниччини: Олександр Гоменюк, Олександр Ковальчук, Олег Мельничук та Сергій Рижов 17:01 Вирвав з рук хмельничанки телефон та побив її: поліцейські затримали чоловіка 16:17 Із 23 червня у Хмельницькому ремонтуватимуть Західно-Окружну: що потрібно знати водіям 15:41 Гроза з градом насувається на Хмельниччину: оголошено штормове попередження 15:02 37-річний чоловік помер від укусу комахи на Хмельниччині 14:24 Поліція Хмельницького шукає працівників: перелік вакансій 13:41 Зчитали сигналізацію та обікрали авто: у Хмельницькому судитимуть двох чоловіків 13:03 Виграв у смерті залізні ноги: як морпіх із Хмельниччини вчиться жити після важкого поранення
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому Ваші відгуки про послуги у Хмельницькому
keyboard_arrow_up