У Хмельницькому прикордонники здаватимуть кров для військових

У Хмельницькому прикордонники здаватимуть кров для військових
Фото ілюстративне
  • «Здай кров – врятуй життя!» — всеукраїнська акція зі здачі крові. 

  • У четвер, 20 квітня, вона проходитиме в обласному центрі. 

  • До акції долучиться персонал прикордонної академії. 

В Україні триває акція «Здай кров – врятуй життя!». Завтра, 20 квітня, вона проходитиме в Хмельницькому. До участі долучиться персонал Національної академії Держприкордонслужби України.

— Завтра здаватимемо кров для наших захисників та кожного, хто нині бореться за життя. Для участі у заході вже зареєструвалися близько 200 донорів-прикордонників, — кажуть організатори. 

Додамо, що на Київщині прикордонники за день здали понад 90 літрів крові для побратимів, тим самим встановили рекорд України. Серед тих, хто став донором, були Голова ДПСУ та оборонці Маріуполя, які нещодавно повернулися з полону.

Відео дня

— Донорської крові ніколи не буває багато. Після другого поранення я отримував таку саму донорську кров. Сьогодні кожна людина може долучитись до донорства крові і врятувати життя пораненому захиснику України»,– зазначив голова ДПСУ Сергій Дейнеко. 

Здача крові відбудеться у Хмельницькому обласному центрі служби крові за адресою вул. Сковороди, 29. Початок о 10.00. Задонатити свою кров та зробити добру справу може кожен охочий. 

Здавати кров можна з будь-якою пропискою, починаючи з 18-річного віку. Робити це дозволено раз в 2 місяці. Сам процес займає близько 10 хвилин.

Спершу донора оформляють в реєстратурі, тоді перевіряють гемоглобін його крові. Після цього обстежує терапевт. І лише потім він може віддавати частину своєї крові. Та ще після того кров обстежують на наявність гепатитів В і С, на сифіліс і на СНІД.

Перед здачею крові потрібно поснідати. А в самому Центрі службі крові пропонують чай та печиво. Кожна людина, яка здає кров, одразу в Центрі отримує 80 гривень на харчування і 2 дні до основної відпустки на роботі.

Вимоги до донорів

Людина, яка бажає здати кров, повинна бути:

Щодо хвороб, то не повинно бути гепатиту, жовтухи, хвороби Боткіна, туберкульозу, сифілісу, малярії. Не бути сліпим, глухим, не мати психічних захворювань. Не мати гострих респіраторних інфекцій, пояснює лікар-трансфузіолог Юрій Джура.

Перед здачею крові потрібно поснідати. Не можна їсти жирну їжу, молочні продукти, копченості та пити алкоголь. Перед донацією в центрі служби крові донорів пригощають солодким чаєм та печивом.

За один раз можна здати 450 мілілітрів крові. Мінімальний термін між здачами – два місяці. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі (1)
  • Новини Хмельницького на vsim.ua

    ❗️Оперативна інформація, цікаві та важливі новини у нашому Telegram-каналі - https://t.me/+gtHqKqD7B0o3N2Uy

keyboard_arrow_up