Більше половини із інфікованих заражаються статевим шляхом. Саме такий висновок можна зробити, якщо подивитися на причину передачі інфекції. Якщо у 1996 частка інфікованих статевим шляхом становила 13%, то у 2015 – 57,4%. Найбільшою групою ризику зараження є люди, що є споживачами інєкційних наркотиків. Саме вони часто стають інфікування інших.
Всього на Хмельниччині перебуває на обліку 2011 ВІЛ-інфікованих людей, серед яких 165 – діти. Кількість зареєстрованих інфікованих щомісяця зростає. Як і збільшується чисельність людей, хворих на СНІД. Таких у Хмельницькому станом на листопад є 287, серед яких 20 – діти. Щодо області, то ці показники становлять 579 та 44 відповідно.
Поряд із збільшенням кількості інфікованих спостерігається тенденція щодо зниження рівня захворюваності. У порівнянні з 2014 роком цей показник знизився на 27%.
Рівень смертності від СНІДу теж знизився. Станом на листопад 2015 року в області від хвороби померло 76 людей. Як повідомляють в обласному центрі профілактики і боротьби зі СНІДом, це на 9% менше ніж минулого року.
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Мене дуже тішить досягнення у подоланні проблем ВІЛ та СНІД такої організації від ООН як ЮНЄЙДС, цікавилась їх гармонізованим звітом, та була шокована щодо їх успіхів. Шкода що у змі мало про це пишуть, ось кому цікаво: https://unaids.org.ua/ua/korisna-informatsiya/zviti-analitika-dovidniki/harmonizovanyi-zvit-ukrainy-oon