У переддень Миколая: як обрати безпечну дитячу іграшку

Іграшки з яких матеріалів є безпечними, яка вага має бути для забавок відповідно віку та які іграшки краще не купувати?
Наближається день Святого Миколая – довгоочікуване та улюблене усіма дітками свято. І зранку 19 грудня малята будуть очікувати під подушками подарунки. Тому батькам як помічникам Святого Миколая варто звернути увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.
Як обрати безпечну іграшку, з яких матеріалів вони можуть бути виготовлені, а яких в складі іграшок не повинно бути, яким має бути розмір та вага подарунку розповідають у Держпродспоживслужбі.
Купуючи іграшки, звертайте увагу:
-
на присутність інструкції та інформації щодо безпечності іграшки
Відео дня/li> -
слова «Увага» та «Попередження» передують застереженням щодо використання іграшки. Це стосується і маленьких іграшок, що продаються без упаковки. Ознайомтеся, які попередження зазначив виробник
-
попередження щодо віку мають бути чітко видимі для споживача. Особливо будьте уважні, якщо купуєте товари через інтернет
-
інформація про товари надається державною мовою та може дублюватися іншими мовами.
Основні рекомендації до вибору іграшок
До матеріалу, з якого виготовлена іграшка, а також її форми, маси та розмірів, оздоблення і забарвлення встановили санітарно-гігієнічні вимоги.
Всі іграшки (з полімерних матеріалів, дерев’яні, м’які, металеві) повинні мати висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, який засвідчує їх якість і безпеку. Крім того, будь-які предмети дитячого асортименту потрапляють на полиці магазинів лише після проходження експертиз. Під час останніх фахівці досліджують чи матеріали, з яких виготовлена дитяча іграшка, не містять токсичних речовин та чи не виділяють небезпечних випарів:
-
такі токсичні речовини, як стирол, свинець, кадмій, хром здатні викликати у дитини алергії, дерматити, подразнення слизових оболонок. Свинець, зокрема, може спричиняти захворювання крові, порушення обмінних процесів
-
для виробництва іграшок мають використовуватись лише нешкідливі матеріали, які не містять отруйних речовин і легко піддаються миттю та дезінфекції. На жаль, на ринку є багато дитячих іграшок, завезених приватними підприємцями без документації, яка б засвідчувала якість товару, додають в Держпродспоживслужбі.
Також фахівці радять звертати увагу на розмір іграшки. Він повинен відповідати віку дитини та розміру її рук, а форма і зміст – бути такими, аби виключити можливість поранень і травм.
Максимальна вага іграшок для дітей дошкільного віку – 400 грамів і для учнів молодшого шкільного віку – 800 грамів.
Найменші елементи іграшок, які складаються із кількох частин (піраміди, кульки, м’ячі, тощо), повинні бути не менше 30 міліметрів в діаметрі при мінімальній висоті 12 міліметрів. В якості наповнення брязкалець дозволяється використовувати пластмасові та металеві кульки діаметром не менше 5 міліметрів.
-
Для дітей до 3-х років рекомендуються іграшки з пластмаси та резини – їх легко мити, дезінфікувати.
-
Дерев’яні іграшки повинні виготовлятись з деревини, яка при обробці не дає тріщин, де може накопичуватись бруд і мікроби. Поверхня дерев’яних іграшок має бути шліфована й покрита стійкими фарбами чи лаками.
-
Іграшки виготовляються також і з металу, який попередньо піддається механічній обробці, після якої поверхня металу стає гладкою. Готові іграшки також покриваються фарбою.
-
Губні гармошки, дудки, свистунці в тій частині, яка прикладається до губ, обов’язково повинні виготовлятись з металу, який легко піддається дезінфекції та не всмоктує вологу.
-
М’які іграшки найменш гігієнічні: вони погано піддаються миттю і знезараженню. Такі іграшки потрібно частіше виносити на свіже повітря, чистити щітками, дезінфікувати.
-
Оптичні іграшки (фільмоскопи, калейдоскопи, іграшкові телескопи тощо) повинні виготовлятися таким чином, щоб не викликати напруги зору.
-
В іграшкових пістолетах, пушках заборонено використання в якості набоїв гострих предметів чи вибухових речовин. Ці деталі повинні виготовлятись з гуми або інших м’яких матеріалів.
Окрім цього, батькам слід звертати увагу на відсутність неприємного різкого запаху від виробів і на рівень звуку, що створюється іграшкою, призначеною для використання в приміщенні.
Іграшку, яка пройшла процедуру оцінки відповідності технічним регламентам, позначають національним знаком відповідності.
Додамо, що вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України встановлено Технічним регламентом, який розроблено на основі Директиви Європейського Парламенту та Ради про безпеку іграшок.
Нагадаємо, в Хмельницькому діє гостина Святого Миколая. Туди запрошують всіх охочих. Детальніше про те де вона знаходиться та як виглядає читайте за посиланням.
А ви вже обрали подарунок на Миколая для своїх дітлахів? Діліться у коментарях що покладете під подушку цієї ночі.
Читайте також:
Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.
Дякуємо, що прочитали. Підтримайте автора та редакцію Всім.юа гривнею

Дякуємо за вашу підтримку!
Війна змінила багато всього, але не нашу мету — розповідати правду, яка важлива сьогодні, як ніколи.
Ваша допомога — це не просто фінансова підтримка. Це ваша довіра, яка дає нам сили. Завдяки вам ми створюємо якісні статті, запускаємо нові проєкти та досліджуємо важливі теми.
Ми залишаємося незалежними, щоб служити тільки вам — нашим читачам. Адже журналістика, яка працює для читачів, — це єдиний шлях до правди.
Кожен ваш донат — це крок до розвитку нашої редакції та збереження свободи слова. Дякуємо, що ви з нами! Разом ми робимо важливу справу для Хмельницького та України.