У переддень Миколая: як обрати безпечну дитячу іграшку

У переддень Миколая: як обрати безпечну дитячу іграшку

Іграшки з яких матеріалів є безпечними, яка вага має бути для забавок відповідно віку та які іграшки краще не купувати?

Наближається день Святого Миколая – довгоочікуване та улюблене усіма дітками свято. І зранку 19 грудня малята будуть очікувати під подушками подарунки. Тому батькам як помічникам Святого Миколая варто звернути увагу не лише на зовнішній вигляд іграшки чи її функціональність, а й на якість.

Як обрати безпечну іграшку, з яких матеріалів вони можуть бути виготовлені, а яких в складі іграшок не повинно бути, яким має бути розмір та вага подарунку розповідають у Держпродспоживслужбі.  

Купуючи іграшки, звертайте увагу:

  • Відео дня
    /li>

Основні рекомендації до вибору іграшок

До матеріалу, з якого виготовлена іграшка, а також її форми, маси та розмірів, оздоблення і забарвлення встановили санітарно-гігієнічні вимоги.

Всі іграшки (з полімерних матеріалів, дерев’яні, м’які, металеві) повинні мати висновок санітарно-епідеміологічної експертизи, який засвідчує їх якість і безпеку. Крім того, будь-які предмети дитячого асортименту потрапляють на полиці магазинів лише після проходження експертиз. Під час останніх фахівці досліджують чи матеріали, з яких виготовлена дитяча іграшка, не містять токсичних речовин та чи не виділяють небезпечних випарів:

Також фахівці радять звертати увагу на розмір іграшки. Він повинен відповідати віку дитини та розміру її рук, а форма і зміст – бути такими, аби виключити можливість поранень і травм.

Максимальна вага іграшок для дітей дошкільного віку – 400 грамів і для учнів молодшого шкільного віку – 800 грамів. 

Найменші елементи іграшок, які складаються із кількох частин (піраміди, кульки, м’ячі, тощо), повинні бути не менше 30 міліметрів в діаметрі при мінімальній висоті 12 міліметрів. В якості наповнення брязкалець дозволяється використовувати пластмасові та металеві кульки діаметром не менше 5 міліметрів.

Окрім цього, батькам слід звертати увагу на відсутність неприємного різкого запаху від виробів і на рівень звуку, що створюється іграшкою, призначеною для використання в приміщенні.

Іграшку, яка пройшла процедуру оцінки відповідності технічним регламентам, позначають національним знаком відповідності.

Додамо, що вимоги до безпечності іграшок та їх обігу на території України встановлено Технічним регламентом, який розроблено на основі Директиви Європейського Парламенту та Ради про безпеку іграшок.

Нагадаємо, в Хмельницькому діє гостина Святого Миколая. Туди запрошують всіх охочих. Детальніше про те де вона знаходиться та як виглядає читайте за посиланням. 

А ви вже обрали подарунок на Миколая для своїх дітлахів? Діліться у коментарях що покладете під подушку цієї ночі. 

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Хмельницького у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up